Radio Kraków

koronawirus

32 835 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 315 osób z COVID-19

Badania wykazały 32 835 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 315 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej przymierza się do budowy Małopolskiego Centrum Chorób Zakaźnych

Placówka teraz pełni funkcje szpitala covidowego dla całej Małopolski. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej chciałaby wyspecjalizować się w przyszłości w leczeniu chorób zakaźnych, w tym koronawirusa. Ma w tym pomóc przede wszystkim specjalistycznych sprzęt. Placówka otrzymała 2,5 mln złotych na wyposażenie swojego oddziału zakaźnego. W najbliższych dniach pojawi się tam już nowy bardzo nowoczesny tomograf komputerowy.

Mieszkańcy Oświęcimia tłumnie się zaszczepili, miasto dostało w zamian defibrylatory

Sześć defibrylatorów, czyli urządzeń ratujących życie, trafiło do Oświęcimia. Miasto zakupiło je za pieniądze otrzymane od Wojewody Małopolskiego dla najlepiej zaszczepionych gmin w regionie.

W Oświęcimiu powstał kolejny punkt, w którym można wykonać test na obecność koronawirusa

Próbki do badań od środy są pobierane w Centrum Medycznym "Femina" przy ulicy Konarskiego 5m. To 46. punkt pobrań w regionie.

Adam Niedzielski: wkroczyliśmy w piątą falę, 30 586 nowych zakażeń koronawirusem

Ostatnie dane mówią o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie dynamicznie się rozwijała – stwierdził.

Weekendowa akcja szczepień w Tauron Arenie Kraków. Skorzystać mogą dorośli i dzieci

W najbliższy weekend w Krakowie dzień otwarty w Punkcie Szczepień w Tauron Arenie Kraków. Szczepienia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat.

19 652 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 377 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 19 652 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 377 osób z COVID-19 – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,6 tys. chorych.

24-letni Cypryjczyk zakażony Covid-19 chciał lecieć z fałszywym zaświadczeniem o wyniku testu

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 24-letniego obywatela Cypru zakażonego COVID-19, który próbował przedostać się na pokład samolotu, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa. Za popełnione naruszenia odpowie przed sądem.

10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19 – podało w poniedziełek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,3 tys. chorych.

MZ: 14 667 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 35 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 14 667 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 35 osób z COVID-19 – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,3 tys. chorych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię