Radio Kraków

kontrola spalin

Polski Alarm Smogowy: Stare diesle trują polskie miasta

Stare diesle trują polskie miasta – przypominają aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego i publikują raport z badania pomiarów dwutlenku azotu, który jest emitowany z samochodowych rur wydechowych. Mierniki umieszczono w kilku największych miastach w Polsce, w tym w Krakowie. W stolicy Małopolski ustawiono 88 czujników. W ponad połowie punktów zmierzono wartość wyższą od dopuszczalnej.

Inspektorzy ITD kontrolowali pojazdy "dymomierzem"

13 września 2021 r. inspektorzy ITD kontrolowali emisję spalin z pojazdów na małopolskich drogach. Przeprowadzono 57 kontroli drogowych, ukarano kierowców 17 mandatami karnymi, zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych oraz wszczęto 6 postępowań administracyjnych za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Ruszyła akcja "Smog". Policjanci będą prowadzić badania emisji spalin

  • date_range 2020-01-28
Rozpoczęła się pierwsza w tym roku akcja "Smog", podczas której policjanci będą prowadzić kontrole emisji spalin - poinformowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W przypadku stwierdzenia naruszeń norm ochrony środowiska policjanci mają obowiązek zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

W Krakowie stanęły pierwsze w Polsce fotoradary badające spaliny

  • date_range 2019-06-09
W Krakowie stanęły pierwsze w Polsce fotoradary badające spaliny. Dzięki specjalnym urządzeniom przypominającym bramki zanieczyszczenie wydobywające się z samochodów będzie mierzone w ruchu. Miasto w poniedziałek rozpoczęło testy urządzeń w dwóch punktach. Rejestrowany jest zarówno skład spalin auta, prędkość, jak i jego tablice rejestracyjne.

Przepis na środę: Policja sprawdza spaliny

  • date_range 2017-11-08
Idzie zima, a z nią smog w Małopolsce. Walka o czyste powietrze trwa również na drogach! Policja rozpoczęła wzmożone kontrole spalin samochodów. Podczas ostatniej serii badań na krakowskich ulicach 53 z 318 (czyli prawie 17 proc.) aut nadmiernie zanieczyszczało powietrze. Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne i odesłano do stacji diagnostycznych.

Kto truje powietrze w Małopolsce? Badanie jakości spalin i wykłady w Radiu Kraków.

  • date_range 2017-03-11
Rekordzista miał czterokrotnie przekroczoną dopuszczalną normę spalin, kilku trzykrotnie, a ponad 20% samochodów nie powinno przejść badań technicznych. To wynik dzisiejszej akcji Radia Kraków i Politechniki Krakowskiej. W ciągu 4 godzin przed rozgłośnią pojawiło się kilkadziesiąt samochodów, w których naukowcy skontrolowali jakość spalin.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię