Zespół założony w połowie lat 80. przez Andrzeja "Pudla" Bieniasza, przez którego na przestrzeni 37 lat przewinęło się wielu muzyków krakowskiej sceny muzycznej  m.in. Kora, Maciek Maleńczuk i wielu innych... Wylansował wiele znanych szlagierów takich jak: "Samba Mamba", "Wolność Słowa", "Kocham Się",  "Jestem sam", "Dawna Dziewczyna", Morrison", "Bella Pupa". Powstało 12 autorskich płyt, z czego najbardziej znana to "złota płyta" z 2003 roku "Wolność Słowa".

20 stycznia w 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł lider Andrzej Pudel. Na życzenie Pudla, jak i rodziny Andrzeja zespół obecnie kontynuuje dzieło swojego lidera i 07.03.2023 światło dzienne ujrzy płyta "Ciemna Strona" na której zostały nagrane odświeżone kompozycje wybiórczo dobrane z pierwszych trzech płyt kapeli.

Goście specjalni na płycie to  Renata Przemyk i Maciek Maleńczuk.

Klimatyczne, awangardowe i prześmiewcze teksty Piotra Marka oraz niepospolite muzyczne wizje okraszone specyficznym niejednolitym brzmieniem to wizytówka tej płyty. Pierwszym singlem promocyjnym został utwór: „Ćmiła baba mak”, który miał premierę 30.12.2022 podparty znakomitym teledyskiem nawiązującym do obecnej tendencji środowiska „korpoludków” tzw. „wyścig szczurów” i ich podskórnymi marzeniami o „wyzwoleniu".

Drugi singiel (premiera 14.02.2023), który również będzie promował videoklip (tym razem teledysk będzie animowany na podstawie rysunku Piotra Marka) to „Spiżowy Ratler” w duecie z gościnnym udziałem Renaty Przemyk.

PUDELSI jeszcze raz dają do zrozumienia, że nie odpuszczą i że za pouczeniem lidera Andrzeja Pudla: „Grajcie dalej !!!” kontynuują jego dzieło...
„…a wieść niesie Piotr Marek i Pudel żyją i królują w podziemiu…”

12 marca o godz. 18:00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Pudelsi zagrają w składzie:

Piotr Foreman Foryś -wokal
Piotr "Lala" Lewicki - gitara, sampler
Tomek Dominik - perkusja
Sławek Wesołowski - gitara  basowa

Zaproszenia na antenie.

Transmisja koncertu w Radiu Kraków.