Daga jest Polką, Dana - Ukrainką mieszkającą w Polsce, poznały się podczas warsztatów jazzowych… w Krakowie. Razem z Mikołajem Pospieszalskim i Bartoszem Mikołajem Nazarukiem tworzą zespół DAGADANA, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. DAGADANA przekracza granice pomiędzy narodami udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Za debiutancką płytę DAGADANA zdobyła Fryderyka, zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach. Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy DAGDANA wystąpiła w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival.Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak
i ukraińskiej. Swoją sceniczną energią i charyzmą, wyjątkową muzyką i jej ważnym przesłaniem muzycy DAGADANY podzielą się ze słuchaczami Radia Kraków podczas niezwykłego koncertu, który od będzie się 16 marca o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Wystąpili:
Daga Gregorowicz- vocal, electronics,
Dana Vynnytska- vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski- double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk- drums, percussion, vocal

Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz ze zbiórki prowadzonej do puszek podczas koncertu, zostanie przeznaczona na pomoc najmłodszym ofiarom wojennego exodusu - ukraińskim dzieciom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Krakowie i Małopolsce.

Niezwykła solidarność, której doświadczają mieszkańcy Ukrainy i wyjątkowa wspólnota, która w tej dramatycznej sytuacji stała się doświadczeniem nas wszystkich. Pomoc i wsparcie potrzebne są ogarniętej wojną Ukrainie, ale coraz bardziej również uchodźcom, którzy przyjeżdżają do nas z nadzieją, znajdą bezpieczną przystań. Poczucia bezpieczeństwa i normalności najbardziej potrzebują ukraińskie dzieci, które muszą mierzyć się z traumą wojny, utraty domu, rozłąki z najbliższymi... Już teraz możemy im pomóc, aby jak najszybciej mogły zacząć żyć normalnie.

CEL CHARYTATYWNY:
Zbieramy na:
- wyposażenie dzieci z Ukrainy w wyprawki szkolne i przedszkolne,
- tworzenie miejsc spotkań i integracji dla przybyłych do Małopolski rodzin (matek z dziećmi),- organizację kursów nauki języka polskiego.

Koncert organizowany jest przez Radio Kraków we współpracy z Fundacją The Polish Modern Music Institute z siedzibą w Krakowie, która zbiera środki na długofalową pomoc przeznaczoną na integrację uchodźców z Ukrainy w nowym środowisku.

 

Dzięki Państwa ofiarności konto Fundacji The Polish Modern Music Institute zasiliło niemal 9000 zł! Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

 

BILETY - CEGIEŁKI:

Opcja 1.:
Bilety - cegiełki (w cenie 50 zł lub więcej) na koncert zespołu DAGADANA kupić można za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów na EVENEA: TUTAJ

Opcja 2.:
Bilety można też zarezerwować za pośrednictwem Radia Kraków (potwierdzenie przelewu, koniecznie z tytułem KONCERT DAGADANA prosimy przesyłać na adres: dlaukrainy@radiokrakow.pl - na tej podstawie wydajemy bilety, które do odbioru będą recepcji Radia Kraków). Ilość miejsc ograniczona.

Zbiórkę, która potrwa do 16 marca, można wspierać cały czas, dowolną kwotą - darczyńców prosimy o wpłaty na konto Fundacji The Polish Modern Music Institute.
Nr konta: PL 86 1020 2892 0000 5702 0725 3000.
Tytuł płatności: DZIECIOM UKRAINY.
SWIFT w przypadku transakcji z zagranicy - Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW, z dopiskiem: Dzieciom Ukrainy

Fundacja The Polish Modern Music Institute
Telefon: +48 576 008 818
E-mail: BIURO@PMMI.ORG.PL
Koordynator: +48 882 486 848

Każda złotówka ma znaczenie!

Koncert będzie transmitowany na antenach Radia Kraków, Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Wrocław, Radia Opole, Radia PIK, Radia RDC.

Transmisja wideo na www.radiokrakow.pl.

black_transparent.png (14 KB)