Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

95 lat Radia Kraków i 30 lat pracy artystycznej Roberta Kasprzyckiego

  • Radio Kraków
  • Koncerty
  • date_range Czwartek, 2022.10.06 14:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2022.10.17 19:16 )
  • Data wydarzenia: 2022-10-14 19:00
  • money Wydarzenie biletowane
Koncert dwóch jubileuszy 14 października w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Świętujemy dalej! I to podwójnie. 14 października zaprosiliśmy na koncert Artysty, którego drogi wielokrotnie krzyżowały się z Radiem Kraków. Gościł na antenie, koncertował w studiu i na dziedzińcu, nagrał płytę live
z radiową publicznością. W tym roku, gdy Radio Kraków obchodzi 95. urodziny, Robert Kasprzycki świętuje 30-lecie pracy artystycznej. Właśnie tę – jak sam określił - szczęśliwą kolizję celebrowaliśmy wspólnie, razem ze słuchaczami Radia Kraków 14 października o godz. 19.00. Na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej Robertowi Kasprzyckiemu towarzyszyli Max Szelęgiewicz (gitara), Krzysztof Wyrwa (gitara basowa) oraz Adam Zadora (perkusja).

Robert Kasprzycki jest artystą niezwykle wszechstronnym – ukuł kiedyś dla swych działań określenie „człowiek rekonesansu” - próbował bowiem wielu gatunków i dróg artystycznej samorealizacji. Śpiewał piosenki Okudżawy, Cohena i Brassensa, pisał ballady, tłumaczył Doorsów, grał grunge na festiwalach rockowych, zakładał kapele i kabarety. Swego czasu bardzo intensywnie współpracował z grupą folkową Carrantuohill, z którą nie tylko nagrał piosenkę na fenomenalnej płycie Inis (obok Kuby Badacha, Staszka Soyki i Anity Lipnickiej) ale także zagrał kilkadziesiąt wspólnych koncertów, w kraju i poza jego granicami.

W jego muzyce  odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości – zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę.

Nadzwyczaj twórczo na Artystę wpłynął czas pandemii -  w samym szczycie lockdownu ukazał się album „Gdy późno w noc. Kasprzycki/Śmigły”, będący udaną próbą przybliżenia słuchaczom poetyckiej twórczości Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza. Najnowszym albumem Roberta Kasprzyckiego jest wydana 17 grudnia 2021 roku „Mała Łazienkow” a – album będący niejako powrotem do bardowskich źródeł, powrotem do dzieciństwa spędzonego w wielkopolskim Śremie, nad rzeką Wartą.

Prawdziwą moc Roberta Kasprzyckiego oddają jednak koncerty, których Muzyk na swoim koncie ma już ponad 1500  – to w kontakcie z publicznością Kasprzycki najpełniej emanuje charyzmą, a niespożyta energia, feeling
i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a  melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

 

Robert Kasprzycki z zespołem.

Wystąpili: Robert Kasprzycki – wokal, gitara, Max Szelęgiewicz – gitara, Krzysztof Wyrwa – gitara basowa, Adam Zadora – perkusja.

Koncert poprowadził: Tomek Buszewski.

14 października, godz. 19.00 / Studio im. Romany Bobrowskiej.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

77dd9328b5296c71e9139f09e567334elogo-krakowhrgb-3.jpg (37 KB)

Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię