Radio Kraków

Bądź na bieżąco

Prawdopodobnie w marcu wejdą w życie nowe ceny biletów komunikacji miejskiej

  • date_range 2018-11-29
Nowe ceny biletów krakowskiej komunikacji miejskiej wejdą w życie, o ile przegłosują je radni. Zarząd Transportu Publicznego forsuje zmiany, które mają zachęcić do kupowania biletów miesięcznych na wszystkie linie i regularnych podróży tramwajami i autobusami. Stąd pomysł likwidacji biletów na jedną i na dwie linie i podniesienie cen za przejazdy jednorazowe.

Awaryjna naprawa torowiska na al. Solidarności ruszyła w sobotę. SPRAWDŹ

  • date_range 2018-11-15
W sobotę ruszył długo oczekiwany remont torów tramwajowych na alei Solidarności w Nowej Hucie. Potrwa około miesiąca i w tym czasie tramwaje nie pojadą swoją tradycyjną trasą. Składy nie pojadą też ulicą Mrozową w rejonie Kombinatu.

Dobiega końca seria remontów nakładkowych w Krakowie

  • date_range 2018-10-04
Ku końcowi zbliża się sezon remontów drogowych. A tych w Krakowie w tym roku było całkiem sporo. Jak mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, na same tzw. remonty nakładkowe przeznaczono około 46 milionów złotych. "Tego typu prace są szybkie, tanie i i jak pokazuje czas wytrzymałe" - zapewniają urzędnicy.

Nowa Huta: końcowy odcinek al. Jana Pawła II do remontu. ZIKiT zapewnia, że nie będzie większych utrudnień

  • date_range 2018-09-27
Kolejny remont na krakowskich ulicach - i to w dość ważnym miejscu, czyli na alei Jana Pawła II w Nowej Hucie. Od razu nasuwa się na myśl pytanie: czy przy takiej kumulacji inwestycji w mieście i zbliżającym się początku roku akademickiego to dobry moment na rozpoczęcie kolejnych prac? Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu uspokaja w rozmowie z Radiem Kraków: roboty na nowohuckiej trasie nie przysporzą większych problemów.

Krakowski ZIKiT został doceniony przez Komisję Europejską

  • date_range 2018-09-13
Komisja Europejska doceniła rozwiązania, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w Krakowie, dotyczące ruchu pieszego. Komisarze postawili Kraków za wzór rozwiązań sprzyjających poruszaniu się "na nogach", jak i sam odsetek osób, które to robią.

Początek roku szkolnego w Krakowie. Powtórzy się coroczny korkowy scenariusz?

  • date_range 2018-08-30
To już ostatnie dni wakacji i ostatnie dni wakacyjnych rozkładów jazdy w komunikacji miejskiej. Kraków już jest gotowy do zmian. Dobre wiadomości są takie, że od września tramwajów i autobusów będzie więcej. Złe wiadomości są takie, że trzeba spodziewać się większej liczby samochodów na ulicach, a co za tym idzie - korków.

Buspas na al. Juliusza Słowackiego do remontu. Przygotujcie się na utrudnienia

  • date_range 2018-08-23
Rusza remont kolejnego fragmentu Alej Trzech Wieszczów - czyli jednej z najważniejszych ulic w Krakowie - zarówno jeśli chodzi o samochody, jak i komunikację zbiorową. Drogowcy zajmą się naprawą zniszczonego buspasa: między ulicą Łobzowską a placem Inwalidów w kierunku Jubilata. To będzie na szczęście krótki, weekendowy remont, ale trzeba będzie spodziewać się utrudnień.

Aleja Pokoju bez tramwajów - SPRAWDŹ

  • date_range 2018-08-15
Od czwartku przez tydzień tramwaje nie będą jeździły aleją Pokoju w Krakowie. Na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do ronda Czyżyńskiego ZIKiT będzie prowadził prace utrzymaniowe na torowiskach. Tramwaje nr 1, 14 i 22 będą kursowały przez Mogilską, Jana Pawła II do Ronda Czyżyńskiego, gdzie wrócą na swoje trasy.

Szersze i bezpieczniejsze drogi na trasie z Krakowa do Świątnik Górnych. Rusza kolejny remont

  • date_range 2018-08-09
Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie remontuje ulicę Myślenicką, a od soboty wkroczy na łączącą się z nią ulicę Krzyżańskiego. Na wniosek mieszkańców oprócz nowej jezdni pojawi się chodnik, którego do tej pory tam nie było.

Magazyny przeciwpowodziowe w Podgórzu przygotowane na ewentualną powódź

  • date_range 2018-07-26
Trzy duże magazyny na terenie dwóch hektarów w krakowskim Podgórzu - a w nich pompy, agregaty prądotwórcze, łodzie oraz ponad sto tysięcy worków z piaskiem. Sprawdzamy magazyny przeciwpowodziowe i stan techniczny sprzętu w nim przetrzymywanego, którymi opiekuje się Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. W razie powodzi czy też załamania pogody potrzebny sprzęt może być dostarczony na miejsce nawet za kilkadziesiąt minut.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię