Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Z radiowej biblioteki: Mariusz Wollny "Biały towar"

Kraków przełomu XIX i XX wieku w kryminale retro Mariusza Wollnego. Podgórze i żydowski Kazimierz, legendarne sklepy, knajpy i hotele wokół Rynku, historyczne postacie i międzynarodowa szajka przestępców. W cyklu z radiowej biblioteki prezentujemy fragmenty powieści "Biały towar" Mariusza Wollnego. Książka jest pierwszym tomem cyklu "Sprawy komisarza Mohra", (wydawnictwo Jama).

Marcin Kobierski, fot. Wojciech Gruszka

Akcja rozgrywa się w  stolicy Małopolski. W kawiarniach i restauracjach o sprawach metafizycznych rozprawiają artyści, literaci i filozofowie. Na salonach, nieco nadgryziona już zębem czasu arystokracja niestrudzenie podejmuje kolejne gorące tematy towarzyskie. Na mównicy i w terenie ścierają się lojaliści, socjaliści i anarchiści, a na ulicach grasują kindry, andrusy i dużo groźniejsi przestępcy.
Na pilne wezwanie przyjaciół, po szesnastu latach pobytu za granicą do rodzinnego miasta wraca będący pod wpływem twórczości Doyla i zafascynowany jego bohaterem Sherlockiem Holmesem Olgierd Korsak. Prowadząc wspólnie prywatne śledztwo, przyjaciele wpadają na ślad, którego nici prowadzą do ich młodzieńczej przygody sprzed szesnastu lat, a przy okazji odkrywają w Krakowie obecność wysłanników świetnie zorganizowanej międzynarodowej szajki przestępczej z siedzibą w Buenos Aires.

W radiowej bibliotece słuchamy fragmentów w interpretacji Marcina Kobierskiego.
Od 8 do 12 lutego o 11.45 i 22.50.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię