Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"W kręgu nauki" Audycja z dn.11.09.21 r.Od pewnego czasu w tej audycji mini wykłady na temat sztucznej inteligencji przedstawia prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ - informatyk i biocybernetyk z Akademii Górniczo – Hutniczej.

Kolejny znajdą Państwo poniżej.

Zainteresowani tematem powinni odnotować też pojawienie się nowej, popularnonaukowej publikacji "ARCHIPELAG SZTUCZNEJ INTELIGENCJI" autorstwa Pana Profesora.

Ta 125. stronicowa publikacja zawiera wiele kolorowych rysunków i długi spis treści, bo autor w krótkiej, zwięzłej formie omówił bardzo wiele tematów.

Posłuchaj do kogo kierowana jest ta nowa publikacja!


Prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ informatyk i biocybernetyk z Akademii Górniczo - Hutniczej w kolejnej rozmowie o sztucznej inteligencji odpowiada na pytanie, jakie metody naśladowania natury mogą być przydatne do budowy systemów sztucznej inteligencji.

Posłuchaj!

(fot. Gryffindor/Wikipedia)

(fot. Gryffindor/Wikipedia)


Prof. STEFAN WITOLD ALEXANDROWICZ z Polskiej Akademii Umiejętności prezentuje sylwetkę i naukowy dorobek geologa i petrografa WŁODZIMIERZA PARACHONIAKA (1920 -1997) .

Urodził się i wykształcił we LWOWIE, a ekspatriowany po II wojnie światowej związał się z krakowską Akademią Górniczo - Hutniczą.

Był autorem ponad 100 prac naukowych, współautorem kilku skryptów i książek, w tym wspólnie z profesorem Andrzejem Bolewskim (1906-2002) podręcznika Petrografia (1974).

Posłuchaj !

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

3203462

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię