Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Urszula Stosio w Wieczorze panieńskim

„Sprzeciwiam się, protestuję przeciwko tradycyjnemu ujmowaniu instrumentów (…) Gitara jest instrumentem który można wykorzystywać na wiele sposobów i do tego zachęcam innych muzyków – żeby eksperymentować i bawić się brzmieniami.” - tak o swojej debiutanckiej, solowej płycie „Guitar Revolta” opowiadała w Radiu Kraków Ula Stosio.

Urszula Stosio – Kompozytorka, gitarzystka. Urodziła się w Olsztynie i tam odebrała edukację muzyczną w klasie gitary PSM II stopnia. Zamiast na studia muzyczne poszła na lingwistykę na UW, po której ukończyła jeszcze Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie gdzie mieszka do dziś. Używa gitar w sposób nowatorski ciekawie stosując takie “zabawki” jak e-bow, delaye lub inne przetworzenia sygnału.

Jej liczne podróże po krajach Azji i umiłowanie do muzyki wschodu zaowocowały również nauką gry na takich instrumentach jak saz, ud i cumbus. Niektórzy z wykonawców, którym towarzyszyła na scenie to: Renata Przemyk, The Dolls, Karolina Skrzyńska, Karpaty Magiczne. Ma na koncie liczne nagrania z zespołem the Dolls, wzięła udział w nagraniu płyty Karpat Magicznych – “Enjoy Trees” oraz jest współautorką muzyki i ścieżek gitarowych na kończącej się właśnie nagrywać debiutanckiej płycie Karoliny Skrzyńskiej.

Obecnie gra w zespołach Miss Understood i Orientalny Punkt G.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię