Lubiła żartować, chodziła po górach, publikowała pod pseudonimem Agnieszka Osiecka, ale przede wszystkim zajmowała się chorymi. Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka, która opiekowała się ludźmi obłożnie chorymi w domach i jako pierwsza w Polsce  zabierała ich na kilkudniowe wyjazdy poza miasto. Pociągała i zarażała optymizmem. I nigdy się nie poświęcała.

Zmarła w 1973 roku, a w 1998 rozpoczał się jej proces beatyfikacyjny. Kilka tygodni temu jej szczątki zostały przeniesione z cmentarza Rakowickiego do kościoła św. Mikołaja w Krakowie.

W reportażu udział wzięli m.in. Ks. dr Andrzej Scąber,  Ks. dr Kazimierz Kubik, Helena Matoga, dr Jolanta Stokłosa, pielęgniarki: Anna Putko, Zofia Szlendak-Cholewińska, Maria Podgórska, Izabella Ćwiertnia, Nela Łabińska, Tadeusz Wadas i Aleksandra Lipka; Maria Zielińska i ks. Andrzej Grodecki oraz  podopieczni Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej,  prof. Dariusz Adamek, kierownik Katedry Patomorfologii UJ i  dr hab.  Krzysztof Woźniak z Zakładu Medycyny Sądowej, a także Danuta Skulicz i Jan Skulicz.

Archiwalne nagranie głosu Hanny Chrzanowskiej zostało udostępnione dzięki życzliwości Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich w Krakowie.

W trakcie ŚDM Kraków zostanie zaprezentowany jako "miasto świętych". Do ich grona wkrótce dołączy Hanna Chrzanowska.