Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

„Prime Time” - Bartosz Bielenia w debiucie fabularnym Jakuba Piątka

Na pytanie, czy głośny film Jana Komasy "Boże Ciało" dużo zmienił w jego życiu, Bartosz Bielenia odpowiada: Faktycznie, otworzyły się pewne możliwości. To naturalny proces. Mam agencję i managera w Stanach, ale pandemia była poważnym hamulcem. I całe szczęście, bo dzięki temu mogliśmy na spokojnie popracować /nad filmem "Prime Time"/. Z Bartoszem Bielenią i reżyserem filmu, Jakubem Piątkiem spotkała się Sylwia Paszkowska. "Prime Time" to pierwszy film od czasu głośnego "Bożego Ciała" Jana Komasy, w którym gra Bartosz Bielenia. Zdjęcia kręcone były w Krakowie na Krzemionkach w lipcu i sierpniu 2020 r. Premiera planowana jest na jesień 2021 r.

Fot. Tomasz Kaczor, Watchout Studio

Prime Time to debiut reżyserski Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią w roli głównej. W obsadzie filmu znajdują się również m.in. Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński. Za produkcję odpowiada Watchout Studio, dom produkcyjny, który ma na koncie realizacje takie jak „Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Ukryta gra”.

Sylwester ‘99 i jedno życzenie

Akcja filmu „Prime Time” rozgrywa się w sylwestra 1999 roku. Uzbrojony Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Ich życie pozostanie w rękach chłopaka, dopóki stacja nie spełni jego żądania i nie pozwoli mu wejść na wizję podczas największej oglądalności.

„Prime Time” to dramat psychologiczny, którego fabuła zamknięta jest w jedności miejsca, czasu i akcji. W roli głównej zobaczyć będzie można Bartosza Bielenię, który zdobył szczególną sympatię szerokiej publiczności oraz uznanie krytyków dzięki ostatniej roli w nominowanym do Oscara filmie „Boże Ciało”. Aktor związany jest z Teatrem Nowym w Warszawie. Bielenia wspólnie z Magdaleną Popławską („53 wojny”, „Atak Paniki”) oraz Andrzejem Kłakiem („Artyści”) tworzą filmowe trio, wokół którego koncentruje się opowiadana historia.

- „Prime Time” to fantazja o buncie i rebelii. Tuż przed eksplozją Internetu i narodzinami YouTube, wielokrotnie dochodziło do prób wtargnięcia na anteny telewizyjne na całym świecie. Choć „Prime Time” nie jest rekonstrukcją żadnego z nich, odnaleźliśmy w tych wydarzeniach dramaturgiczny silnik do opowiedzenia naszej historii oraz szansę na stworzenie nietuzinkowego bohatera – mówi Jakub Piątek, reżyser filmu.

Na ekranie będzie można zobaczyć także aktorów znanych z produkcji filmowych oraz z uznanych spektakli teatralnych: Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik („33 sceny z życia”), Cezarego Kosińskiego („Ukryta gra”), Dobromira Dymeckiego („Nic nie ginie”), nominowaną do „Paszportu Polityki” w kategorii „Teatr” Monikę Frajczyk.

„Prime Time” to debiut reżyserski Jakuba Piątka, który na swoim koncie ma nagradzane filmy dokumentalne i krótkometrażowe („Users”, „Matka”). Scenariusz filmu został przygotowany przez Jakuba Piątka i Łukasza Czapskiego oraz zdobył wyróżnienie w konkursie Script Pro 2019. Producentem „Prime Time” jest Jakub Razowski, a producentem nadzorującym Krzysztof Terej („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Ukryta gra”).

- Największym wyzwaniem produkcyjnym, poza pandemią, było stworzenie świata telewizji z 1999 roku i uruchomienie przestarzałej technologii. Nasz film był realizowany nie tylko za pomocą współczesnych kamer filmowych, ale również studyjnych kamer telewizyjnych z ubiegłego wieku – komentuje Jakub Razowski, producent filmu.

Zdjęcia Michała Łuki, scenografia przygotowana przez Katarzynę Jędrzejczyk oraz kostiumy, za które odpowiada Hanna Podraza budują atmosferę niezapomnianego sylwestra 1999 oraz wiernie odtwarzają świat telewizji z tamtych lat. W produkcji zostaną wykorzystane również autentyczne programy i audycje telewizyjne z końcówki 1999 roku.

Zdjęcia do „Prime Time” były realizowane od 16 lipca, a ostatni klaps na planie padł 24 sierpnia 2020. Premiera planowana jest jesienią przyszłego roku. Koproducentem filmu jest TVN, dystrybutorem NEXT FILM. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W rolach głównych: Bartosz Bielenia, Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię