- A
- A
- A
Michał Wnuk, reżyser "Polotu": Zrobiłem witalny, romantyczny film
-Powinien mieć premierę latem i być filmem randkowym - mówi Michał Wnuk, reżyser filmu "Polot" będącego wspaniałą wyprawą do świata uczuć i marzeń, które czasami się wykluczają - Bywa tak, że spotyka się kogoś, z kim można by spędzić resztę życia, ale spotyka się tę osobę w nieodpowiednim momencie, kiedy człowiek musi się zrealizować jeszcze na innej niwie...„Polot” to spojrzenie na życie współczesnych dwudziestokilkulatków i ich zderzenie z dorosłością. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?
– Postać Karola bardzo mnie zaciekawiła. To chłopak z marzeniami, z wizją, z potrzebą zadbania o własne życie. Fajnie, że takie kino powstało. Wydaje mi się, że obecnie sporo jest młodych ludzi, którzy widząc w Internecie ten wielki świat i tyle możliwości pragną spełniać swoje marzenia. I to mi się bardzo podoba w tym filmie – to konsekwentne dążenie do realizacji własnych pasji. Wielkie brawa dla Michała Wnuka za stworzenie tak pięknej opowieści. – mówi odtwórca głównej roli, Maciej Musiałowski.
– Jeśli widz szuka współczesnego filmu o młodych ludziach i marzeniach, śmiesznego, przejmującego, zaskakującego, to prawdopodobnie to jest film dla was. Będą samoloty, sterowce, zachody słońca, miłość, ambicja, rywalizacja i pierwsze kroki w chmurach. – dodaje reżyser filmu, Michał Wnuk.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:16
Referendum w Lanckoronie nieważne. Nieoficjalnie: frekwencja nie przekroczyła 5 procent
-
21:15
Chwile grozy na cmentarzu w Poroninie. Pod mężczyzną załamała się płyta nagrobka
-
21:05
Ile seksu to za dużo?
-
19:43
Uwaga, kierowcy! Od poniedziałku zamknięta ul. Bugajska w Zatorze
-
18:22
Kolejny niewybuch znaleziono w Krakowie. Tym razem na placu zabaw
-
17:24
Tarnowianka Aleksandra Kałucka z wygraną i rekordem życiowym
-
17:05
Notowanie nr 1615 z 10.05.2026 r.
-
16:52
„Cichy, nienachalny". Miasto będzie testować autobus na ulicy Wałowej
-
15:26
Nie tylko Bach i Beethoven. Kraków zaprasza na muzykę naszych czasów
-
15:06
Koniec problemów kierowców w powiecie gorlickim. Powstanie nowy most
-
13:24
Historyczna poczta przy Krupówkach może zmienić funkcję. Poczta Polska szuka najemcy
-
12:44
Ciężkowice chcą wykorzystać leczniczą wodę siarczkową. Ma trafić do Parku Zdrojowego
-
11:50
Media: Zbigniew Ziobro wyjechał do USA, niejasna sytuacja Marcina Romanowskiego
-
10:39
Legia pierwszy raz wygrała w Niecieczy. OPIS MECZU BRUK-BETU
-
09:58
Procesja ku czci św. Stanisława w Krakowie
-
09:17
Z Kaszub przez Kraków w Bieszczady. Leszek Hinc i płyta pisana przez całe życie
-
07:14
W niedzielę w Małopolsce zrobi się cieplej. W Krakowie temperatura wzrośnie o kilka stopni
-
19:46
Defilada wozów i strażackie odznaczenia. Tarnów świętował 160-lecie straży pożarnej
-
19:41
Tarnów świętował 160-lecie straży pożarnej. Były odznaczenia i defilada
-
19:32
Niespodzianka i niedosyt. Wieczysta i Puszcza skomplikowały sobie sytuację w drodze po awans