Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat,  szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. 

Oferta „Wakacje z wojskiem” obejmuje  70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową. Będzie można się sprawdzić m. in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych.  W Małopolsce Odbędą się trzy miesięczne turnusy: w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Szkolenie poprowadzą: 16 batalion powietrzno-desantowy, 6 batalion dowodzenia, 6 batalion logistyczny oraz 5 pułk wsparcia dowodzenia w podkrakowskiej Rząsce. W sumie w ramach inicjatywy "Wakacje z wojskiem" , jednostki w Małopoolsce przygotowały limit 400 miejsc. Szczegółowe informacje są dostępne na  www.zostanzolnierzem.pl. 

Projekty Koordynuje je Ośrodek Zamiejscowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, którego rzecznikiem jest kapitan Zbigniew Czapik. Rozmawiała z nim Joanna Gąska: