Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Krakowskie Miniatury Teatralne, czyli święto teatromanów. Komedie, musicale i niespodzianki!

W dniach od 14 do 15 lipca na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury odbędzie się święto teatromanów, czyli Krakowskie Miniatury Teatralne. To już XIV edycja przeglądu, na której gościć będą teatry z Warszawy: Ateneum, Kamienica i Roma oraz Ave Teatr z Rzeszowa. Więcej o nadchodzącym wydarzeniu Sylwii Paszkowskiej opowiedziała Zofia Gnoińska z Krakowskiego Forum Kultury.

To już tradycja, że w połowie lipca dużo ciekawych spektakli przyjeżdża do Krakowa.

Już od kilku lat gościmy w Nowohuckim Centrum Kultury, w którym można zobaczyć wszystkie spektakle. Jedną z głównych idei festiwalu jest prezentowanie spektakli, które nie miały wcześniej swojej premiery w Krakowie. Zależy nam na tym, aby w wakacyjny czas krakowianie nie musieli jeździć gdzieś dalej, więc różne teatry przyjeżdżają do mieszkańców.

Będzie Teatr Muzyczny Roma, który zachwyca absolutnie wszystkim. Są to fantastyczne muzyczne i taneczne spektakle, których w Krakowie brakuje.

Tak, już po raz kolejny Teatr Muzyczny Roma zagości u nas na festiwalu. W tym roku będzie niespodzianka, ponieważ Teatr Roma zaprezentuje dwa spektakle, z czego jeden będzie spektaklem dla dzieci. Jest to nowość, ale wiemy, że przedstawienia tego teatru cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród krakowian. Cała idea wydarzenia wywodzi się tak naprawdę od przeglądu monodramów. Z biegiem lat festiwal trochę się rozrósł, więc zapraszamy na inne, wieloobsadowe spektakle, ale monodram zawsze pozostaje w naszym repertuarze. W tym roku zapraszamy na monodram Sławomira Hollanda w reżyserii Alicji Choińskiej z muzyką Kuby Sienkiewicza. Piękny monodram na podstawie opowiadania Antoniego Słonimskiego. Myślę, że może być to trochę podróż w czasie, ponieważ wszystko dzieje się w latach 60.

(cała rozmowa do posłuchania)

Autor:
Sylwia Paszkowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię