Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli w Bochni to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w regionie. Jej eksploatacja zaczęła się w XIII wieku, na kilkadziesiąt lat przed kopalnią wielicką. Wcześniej (ok. 3500 lat p.n.e.) sól pozyskiwano przez odparowywanie wody z solanki.

Fot. Marek Lasyk

Posluchaj
Kopalnia Soli w Bochni

Turyści mają do wyboru kilka wariantów zwiedzania. Dużą popularnością cieszy się Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Część trasy pokonuje się pieszo, a część można pokonać także kolejką lub łodzią. Wyprawa ma charakter podróży w czasie. W opowiadaniu o historii kopalni pomagają przewodnikowi postaci historyczne, autentyczne i legendarne. Dla osób z dobrą kondycją przygotowano także propozycję ekstremalnego zwiedzania wyrobisk Trasą Historyczną.

W 2013 roku wpis na listę UNESCO obejmujący kopalnię w Wieliczce został poszerzony o salinę w Bochni, a także Zamek Żupny w Wieliczce.

Skarby Małopolski w Radiu Kraków, sobota o godzinie 18:05. Goście audycji: Agnieszka Cichostępska i Lucjan Łysik, przewodnicy kopalni. Zaprasza Magdalena Zbylut-Wiśniewska.

#skarbymałopolski #zwiedzajlokalnie

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię