Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków już 5 kwietnia!

TAURON Arena Kraków szykuje się na swoje 10. urodziny! 5 kwietnia odbędzie się koncert jubileuszowy „To Kraków tworzy metamorfozy” w aranżacji rapera i producenta Miuosha. Więcej o nadchodzącym wydarzeniu opowiedziały Sylwii Paszkowskiej w audycji Przed hejnałem prezeska TAURON Areny Kraków Małgorzata Marcińska oraz Katarzyna Fiedorowicz-Razmus.

Autorstwa Mach240390 - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48402183

Małgorzata Marcińska, prezeska Tauron Areny Kraków

Małgorzata Marcińska, prezeska Tauron Areny Kraków

W sumie w TAURON Arenie Kraków odbyło się ponad 2400 wydarzeń. Jakie były to wydarzenia?

Ponad 2000 wydarzeń i 6 milionów gości świadczy o tym, że były to zarówno wielkie wydarzenia artystyczne jak i sportowe. Gościliśmy największe sławy z estrady światowej oraz wielkie wydarzenia sportowe. Realizujemy je na każdym metrze kwadratowym obiektu i wokół niego. W wyniku naszej działalności obiekt żyje. W sezonie wiosenno-letnim mamy Arenę Garden. Ten projekt rozpoczął się w trakcie pandemii, kiedy nie mogliśmy działać wewnątrz, ale mogliśmy działać na zewnątrz i wtedy zaprosiliśmy pierwszy gości. Rozpoczęliśmy niesamowity projekt wśród zieleni na naszej trawie. Można było słuchać dobrej muzyki, coś zjeść i spędzać czas. Najpierw przez trzy dni w tygodniu, przez weekend, a później już przez siedem dni w tygodniu. Ten projekt kontynuujemy i za chwilę ruszamy.

5 kwietnia będziecie świętować swoje dziesięciolecie. 

Dla nas to niesamowita przygoda. Pierwszy wielki koncert, który sami produkujemy od początku do końca i jest to koncert jubileuszowy. Jak często rozmawiam z przyjaciółmi, to nikt sobie nie wyobraża, że minęło już 10 lat. Z tej okazji postanowiliśmy zaprosić wszystkich chętnych na niesamowity koncert. Będą utwory wspaniałych krakowskich artystów - Kory Jackowskiej, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy. Będą śpiewać artyści młodego pokolenia jak Wiktor Waligóra, Bela Komoszyńska, Krzysztof Zalewski oraz Renata Przemyk. Wszystko to odbędzie się w aranżacji Miuosha znanego rapera i producenta, który przygotował coś niesamowitego. Dodatkowo będą z nami prace znanego krakowskiego artysty Dobiesława Gały.


(cała rozmowa do posłuchania)

Autor:
Sylwia Paszkowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię