Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Fundacja Medyczna Przystań. Tak jeszcze nie pomagano bezdomnym

Włączyli się w akcję Zupa na Plantach. Chcieliby zakupić specjalny ambulans, który jeździłby do bezdomnych, a także otworzyć specjalny oddział szpitalny przeznaczony właśnie dla tych osób. Nie chodzi ani o dyskryminację, ani o wykluczenie, ale o realną pomoc. Fundacja Medyczna Przystań skupia lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów oraz studentów medycyny. Są także wolontariusze z innych grup: przedsiębiorcy, managerowie, księgowi, informatycy. Choć sama Fundacja jest młoda, to wiele z zaangażowanych w nią osób już od wielu lat działa na rzecz bezdomnych.

Fot. dzięki uprzejmości Fundacji Medyczna Przystań

W audycji Przed hejnałem mówimy o opiece medycznej dla osób bezdomnych, a gośćmi są:

dr hab. n. med. Wiesława Klimek-Piotrowska – Specjalista chirurgii ogólnej od lat pracująca ze studentami w Zakładzie Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad roku aktywnie działa w środowisku osób bezdomnych w zakresie pomocy medycznej.
Maria Maciaszek – lekarz internista pracująca w krakowskiej przychodni rodzinnej. Od kilkunastu lat zaangażowana w pomoc medyczną dla bezdomnych. Wieloletnia kierownik przychodni dla bezdomnych oraz laureat nagrody „Lider ochrony zdrowia”.

Mateusz Gajda – student V roku kierunku lekarskiego. Od 4 lat zaangażowany w pomoc medyczną dla bezdomnych. Od ponad roku koordynator wolontariatu w przychodni dla bezdomnych oraz Fundacji. Kierownik zespołu badawczego pracy pt. „Ocena występowania bakterii opornych na antybiotyki w ranach kończyn dolnych u pacjentów bezdomnych”. 

Fot. dzięki uprzejmości Fundacji Medyczna Przystań

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię