Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Specjalne wydanie Alfabetu

W specjalnym wydaniu Alfabetu.

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem. Rozmawiamy o popularności Pana Kuleczki, współpracy z ilustratorką Elzbietą Wasiuczyńską, ciekawych spotkaniach z dziećmi i planach na przyszłość.

Zaczął się czas na grzyby! Ale w Alfabecie rozmawiamy nie tylko o grzybach rosnących w lesie. Autorki książki "Grzyby" Asia Gwis i Liliana Fabisiańska (Nasza księgarnia) udowadniają, że grzyby spotkamy wszędzie: na ubraniach, w lodówce, w piwnicy i w wodzie. O tajemniczych organizmach żyjących na całej ziemi posłuchamy w Alfabecie!

W programie również obowiązkowa książka dla tych, którzy marzą o morskich rejsach. "Alpha. Bravo. Charlie. O kodach na morzu", to obrazkowo-tekstowa książka rozszyfrowująca morskie języki. Dla młodszych i dla starszych wilków morskich.

Do słuchania w Alfabecie jedna z mniej znanych polskich legend. Wojciech Malajkat czyta o "Zatopionej wsi w Jeziorze Świętym". To fragment audiobook "Księga bajek polskich" (Papilon.)

Grażyna Bąkiewicz arcyciekawie opowiada o historii. Tym razem zabiera nas na "Bursztynowy szlak" (Literatura). Dowiemy się którędy biegła starożytna droga handlowa i dlaczego bursztyn nazywano "złotem Północy".

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię