Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Adwentowy alfabet


W programie również "Śnieżna siostra" Mai Lunde z ilustracjami Lisy Aisato (tłumaczenie Milena Skoczko, Wydawnictwo Literackie), adwentowa opowieść o współczuciu, stracie i rodzinie..

A w przygotowaniu do wizyty świętego Mikołaja na pewno pomoże nam książka "Milion miliardów świętych Mikołajów" Hiroko Motai i Mariki Maijali (tłumaczenie Karolina Iwaszkiewicz, Dwie Siostry)

Tomasz Samojlik opowiada o przyrodzie, tym razm dzięki żubrom. Żubr Pompik i jego siostra Polinka to bohaterowie wielu książek ulubionego autora młodszych dzieci. W programie książka dla najmłodszych z otwieranymi okienkami "Żubr Pompik. Polinka zaginęła!" i kilka książeczek z serii "Żubr Pompik. Wyprawy."


"Powiedz to w mig" (Dwie Siostry, tłumaczenie Maciej Byliniak) ) to skomponowana z autentycznych wypowiedzi książka o języku migowym, którym posługują się ludzie niesłyszący. W Alfabecie autorka  Rasa Janciauskaite opowie jak ją tworzyła.

W Alfabecie książka autorska Jolanty Marcolli "Strachy Rysia" (wydawnictwo Jedyne Takie). Opowieść o przezwyciężaniu nieśmiałości i o pomaganiu potrzebującym. Do książki dołączony jest audiobook, słuchamy fragmentu.

 

...........................

 

W pierwszym dniu adwentu w Alfabecie obowiązkowa książka adwentowa, czyli opowieść składająca się z 24 rozdziałów, do czytania każdego wieczoru w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Przedstawiamy "Grudniowego gościa" Siri Spont i Alexandra Janssona w tłumaczeniu Marty Wallin (Zakamarki).

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię