Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wystartował serwis o cyfrowym radiu

  • Wszystko o DAB+
  • date_range Środa, 2015.02.25 14:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
Co Europejska Unia Nadawców rekomenduje Europie w kwestii cyfrowego radia, jakie widzi szanse i przewagi nowej technologii - między innymi tego można dowiedzieć się z nowego serwisu poświęconego DAB+ (Digital Audio Broadcasting), który 16 lutego uruchomiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na swojej stronie internetowej.

Serwis adresowany jest głównie do ekspertów i znawców rynku radiofonii cyfrowej. KRRiT dysponuje ekspertyzami, analizami i prezentacjami, którymi chce się podzielić z rynkiem, po to by łatwiej było dyskutować i wypracowywać strategię dla Polski w tym obszarze. Jak wiele się dzieje w Europie pokazują choćby codzienne newsy pojawiające się na różnych europejskich forach. Nie zabraknie również aktualności z Europy i świata – zapewnia Witold Graboś, przewodniczący Międzydepartamentalnego Zespołu roboczego ds. cyfryzacji radia, powołanego przez KRRiT.

Na stronie www.krrit.gov.pl/radio-cyfrowe znalazły się obszerne opracowania i analizy dotyczące nowych rozwiązań. Zamieszczane będą się też zapowiedzi i relacje z konferencji, warsztatów i seminariów poświęconych radiofonii cyfrowej, artykuły specjalistów, a także linki do innych serwisów poświęconych DAB+.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię