Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Trasa alternatywna do Zakopanego przez Zawoję

Dla tych, którzy podążają obwodnicą Krakowa od strony Balic, ale nie chcą skorzystać z Zakopianki i chcą przy okazji poznać piękne tereny Beskidu Makowskiego i Żywieckiego, polecamy trasę przez Skawinę. Na węźle Sidzina skręć na DK44 kierunek Oświęcim. Następnie w Izdebniku za stacją benzynową skręć na Dobczyce, Zembrzyce.

Fot: Piotr Korczak/Kronos Media

Po przejechaniu Suchej Beskidzkiej, za Makowem Podhalańskim należy kierować się na DW 967 Skawica, Zawoja. W Zawoi czeka na Ciebie Stacja Narciarska Mosorny Groń. Po przejechaniu przez Przełęcz Krowiarki dojedziesz do skansenu w Zubrzycy. Stamtąd już prosta droga przez Jabłonkę, Czarny Dunajec i Chochołów do Zakopanego.

źródlo: mapy google

 

 

 

Marek Handwerker

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię