Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W tarnowskim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie konfliktu: pielęgniarki - szpital wojewódzki

Biały personel nie zgadza się proponowane im nowe warunki zatrudnienia, w których nie są brane pod uwagę ich kwalifikacje.

fot: Pixabay

posłuchaj relacji Agnieszki Wrońskiej

Konflikt ws. nowych warunków zatrudniania, na które mają zgodzić się pielęgniarki, trwa w tarnowskim szpitalu już od kilku miesięcy. Panie nie zgadzają się na degradację stanowisk oraz obniżenie pensji, które jest nieadekwatne do ich wykształcenia. W szpitalu wojewódzkim w Tarnowie negocjacje w tej sprawie trwały bardzo długo i zdecydowana cześć personelu ostatecznie zawarła porozumienie z dyrekcją. Nie wszystkie jednak przystały na jego warunki - ponad 40 pielęgniarek postanowiło włączyć o swoje prawa w sądzie

Jest to dla nas upokarzające i nie wiemy jak długo to jeszcze potrwa. Liczymy na sprawiedliwy wyrok sądu, bo w żaden sposób nie udało nam sie wyegzekwować prawa.

 mówi pielęgniarka Małgorzata Jucha.

Pielęgniarki nie podpisały nowych warunków pracy. Jak twierdzą, przez to zostały pominięte, chociażby przy podwyżkach. Szpital natomiast podkreśla, że  98 % białego personelu porozumiało się już w tej sprawie z dyrekcją. 

Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię