Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Tarnowie brakuje rodzin zastępczych

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.02.04 08:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
Na rodzinę zastępczą czeka w tej chwili ponad kilkadziesiąt dzieci. Aby ułatwić rodzinom możliwość zaopiekowania się tymi dziećmi w Tarnowie unowocześniono Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej.


W Małopolsce brakuje rodzin zastępczych, a w placówkach opiekuńczo-wychowawczych wciąż przybywa dzieci. W samym Tarnowie jest prawie dziewięćdziesiąt takich rodzin, jednak to wciąż zbyt mało. Na rodzinę zastępczą czeka w tej chwili ponad kilkadziesiąt dzieci.
Aby ułatwić rodzinom możliwość zaopiekowania się tymi dziećmi, w Tarnowie unowocześniono Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Ośrodek zmienił swoją siedzibę i czeka na rodziców, którzy chcieliby pomóc dzieciom. Te rodziny, które się już zdecydowały – nie żałują swojej decyzji.

Dorota Krakowska dyrektor Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej mówi o warunkach przyjmowania rodzin: "Wszystko odbywa się w intymnych warunkach, nie ma osób z zewnątrz, które mogłyby coś usłyszeć, wszystko pozostaje w pomieszczeniu. Dodatkowo mamy sale, gdzie spotykać się będą grupy samopomocowe. Mamy także pokój psychologa, pedagoga, pomieszczenie dla grup wsparcia."


Jeśli ktoś z Państwa chciałby zostać rodziną zastępczą, to najpierw trzeba przejść specjalne szkolenia, potem można zabrać dziecko do siebie. Tarnowski Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej mieści się teraz na ul. Goslara 5.

Agnieszka Bednarz /dw)Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

861822

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię