Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: tylko 5 osób z objawami koronawirusa w szpitalach

Covidowe akcje szczepionkowe przynoszą efekty. Widać to na przykładzie tarnowskich szpitali. Nieporównywalnie mniej jest przypadków chorych na COVID-19 w Tarnowie w porównaniu do zeszłego roku. Jak wynika z miejskich statystyk - w tutejszych placówkach z objawami koronawirusa przebywa raptem 5 osób. W ubiegłym roku - było ich ponad 100. Lekarze alarmują - 99% wszystkich chorujących dziś na Covid - to osoby niezaszczepione.

Fot. Marek Lasyk

Mówi Dorota Krakowska
Tymczasem odpowiedzialna za nadzór na instytucjami dbającymi o zdrowie tarnowian wiceprezydent miasta, Dorota Krakowska, przekonuje, że tych zaszczepionych tarnowian jest całkiem sporo, bo ponad 56%. Niestety, nie w każdej grupie wiekowej są podobne wskaźniki - dodaje Krakowska.
"Wśród dzieci i młodzieży od dwunastego do dziewiętnastego roku życia mamy w Tarnowie wyszczepionych tylko 35% populacji, która jest do wyszczepienia" - mówi Krakowska.

Aktualnie około 90 osób mieszkających w Tarnowie przebywa na kwarantannie, w związku z podejrzeniem zarażaniem się wirusem covid-19. Dodajmy, że zainteresowanie trzecią dawką w Tarnowie jest niewielkie, podobnie jak pierwszym szczepieniem.

Tematy:
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię