Szkolne grupy wypełniły grafik na 2 tygodnie, ale są jeszcze miejsca dla grup indywidualnych w tym czasie.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Brzesku składa się z tzw. majstrowni przeznaczonej na warsztaty oraz 20 eksponatów, które w przeciwieństwie do tych w muzeach, należy samemu dotknąć i zobaczyć jak działają. To na przykład jest odkurzacz z odwróconym ciągiem, nie wciąga powietrza, tylko je wypycha, za pomocą strumienia powietrza możemy taką piłkę utrzymywać. Ma to nam uzmysłowić, że powietrze, pomimo że go nie widzimy, też pokonuje jakąś drogę. Eksponaty mają zaciekawić, mamy nadzieję, że są one na tyle ciekawe, że ktoś wraca do domu i szuka odpowiedzi sam

- przekonuje Konrad Wójcik

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Regionalnym Centrum - Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku jest czynna od wtorku do soboty. Bilety dla gości indywidualnych kosztują 15 złotych i są oni zaproszeni do zwiedzania SOWY we wtorek (13:00, 15:00, 17:00) oraz soboty (9:00, 11:00, 13:00). Grupy zorganizowane są proszone o wcześniejsze zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury. Bilety dla szkół kosztują po 10 złotych od osoby.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Brzesku jest jedną z 32 takich placówek w Polsce, które powstały w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.