Tarnowski MPEC zamknął kurek z ciepłą wodą w kilkudziesięciu tysiącach mieszkań. Chodzi głównie o największe tarnowskie osiedla Westerplatte, Legionów, Zielone, Jasna czy też ulice Romanowicza, Wieniawskiego, Boya-Żeleńskiego i Skargi. Przedsiębiorstwo tłumaczy, że już teraz musi sprawdzić i naprawić swoje urządzenia przed kolejnym sezonem grzewczym.

Z kolei mieszkańcy Polskiego Bieguna Ciepła przekonują, że to właśnie w upały ciepła woda jest nie mniej potrzebna od zimnej. "Mam astmę i nie mogę się kąpać w zimnej wodzie. Nie wyobrażam sobie teraz jak niektórzy mają po dwoje, troje dzieci, podgrzewać dla nich na gazie wodę na kąpiel. Mieliśmy już jednodniowe przerwy, dlaczego teraz są aż dwa dni". - mówiła reporterowi Radia Kraków jedna z mieszkanek osiedla Branstettera. Również lekarze ostrzegają przed kąpielami w lodowatej wodzie zaraz po powrocie z upałów.

MPEC odpowiada, że prace, których musi dokonac wymagają czasu i zapewnia, że pracownicy robią wszystko, żeby utrudnienia potrwały jak najkrócej. Poza tym przedsiębiorstwo zapewnia, że planując konserwacje urządzeń nie wiedziało o nachodzących upałach. Ciepła woda powinna wrócić do tarnowskich mieszkań w sobotni poranek.

(Bartek Maziarz)