Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Park Zdrojowy w Ciężkowicach zostanie otwarty 25 czerwca. ZDJĘCIA

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2021.06.02 14:52 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:33 )
Na zakończenie roku szkolnego będzie można wybrać się do nowej małopolskiej atrakcji turystycznej. 25 czerwca oddany do użytku ma zostać Park Zdrojowy w Ciężkowicach. Miasteczko zakończyło właśnie tę jedną z najważniejszych w swojej historii inwestycji. Na ponad 6 hektarach powstały ścieżki spacerowe i tereny rekreacyjne: ogród sensoryczny, urządzenia do hydroterapii i tężnia solankowa. Będzie to zapewne nie lada atrakcja dla odwiedzających Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, bo Park został połączony z tym szlakiem.

fot: A. Wrońska

Posłuchaj materiału Agnieszki Wrońskiej
Park Zdrojowy w Ciężkowicach

 

Park powstał przy Skamieniałym Mieście. Składają się na niego: ścieżki spacerowe, ogród sensoryczny, wrzosowisko oraz najważniejszy punkt - urządzenia do hydroterapii. "Park to efekt wieloletnich marzeń Ciężkowic o byciu miejscowością uzdrowiskową i pierwszy krok w tym kierunku. Mamy park, który będziemy chcieli udostępnić mieszkańcom. Park to pierwszy etap. Dalsze etapy, żeby jego wykorzystanie się przełożyło na inwestycje gminne i dochody mieszkańców, to odwiert. On będzie niedaleko. Tam jest miejsce na zakład przyrodoleczniczy, otwarte kąpielisko. To jest pierwszy, najładniejszy etap, który można już wykorzystywać" - przyznaje pełniący obowiązki burmistrza, Stanisław Krawiec.

Korzystanie ze wszystkich atrakcji Parku Zdrojowego w Ciężkowicach znajdujących się na zewnątrz będzie bezpłatne. Gmina jest już także na etapie rozstrzygania przetargu na budowę ścieżki w koronach drzew, która ma być uzupełnieniem tego miejsca.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Agnieszka Wrońska/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię