"Przymierzamy się do otwarcia stadionu podczas meczu z Piastem Gliwice". - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków właściciel Termaliki Bruk-Bet Krzysztof Witkowski.

Prezes Witkowski dodaje, że klub poprosił PZPN o zgodę na rozegranie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zaplanowanego na 7 listopada w Mielcu. Gdzie Słonie do tej pory z powodzeniem rozgrywały mecze w roli gospodarza. Wprawdzie nie ma tam, obowiązkowej od listopada podgrzewanej murawy, ale właściciel Termaliki jest dobrej myśli. "Chcielibyśmy tutaj zagrać. Tutaj nam idzie. Czekamy na decyzję".

Krzysztof Witkowski uspokaja też kibiców Termaliki, którzy widząc wysoko podwieszony dach na nowej trybunie stadionu w Niecieczy martwią się, że ta konstrukcja nie ochroni ich przed deszczem. Jak podkreśla Witkowski z podobnymi opiniami trzeba czekać na zakończenie budowy. "Cierpliwości, mamy mieć tam jeszcze dodatkowy element tego dachu. To będzie taki pas, a właściwie dwa pasy, z paneli fotowoltaicznych. To będzie pierwszy stadion w Polsce, który będzie miał panele fotowoltaiczne w dachu:" - podkreślał właściciel Termaliki.

Bartek Maziarz