Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Orzecznictwo wraca do Tarnowa. ZUS zatrudnił nowych lekarzy

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.06.24 20:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:32 )
Koniec wypraw do Krakowa czy Nowego Sącza czy Rzeszowa. Orzecznictwo ZUS wraca do Tarnowa, Zakładowi udało się skompletować załogę nowych lekarzy orzeczników. Szukali ich od kilku miesięcy , bo po aferze korupcyjnej, w którą wmieszani byli poprzedni ,wszyscy poprzedni orzecznicy zostali zwolnieni.Dział orzecznictwa w Tarnowie ruszy dokładnie 1 lipca ubezpieczeni z terenu miasta Tarnowa i 4 powiatów – tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego na badanie do lekarza orzecznika będą wzywani do Oddziału ZUS w Tarnowie lub Inspektoratu w Bochni. W Inspektoracie ZUS w Bochni będą wykonywane badania orzecznicze związane z kontrolą prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy i wystawiania zwolnień lekarskich.


Zostanie przywrócony stan organizacyjny orzecznictwa lekarskiego w ZUS w Tarnowie obowiązujący przed 1 września 2012 r. Przypomnijmy – od 1.09.2012 r. orzecznictwo lekarskie z terenu działania Oddziału w Tarnowie zostało przeniesione do Oddziału w Krakowie. Od marca 2013 r. mieszkańcy Tarnowa byli wzywani na badanie przez lekarza orzecznika do ZUS w Nowym Sączu, mieszkańcy powiatu bocheńskiego i brzeskiego do ZUS w Krakowie, natomiast powiatu dąbrowskiego do ZUS w Rzeszowie.
Chętnych do pracy długo nie można była znaleźć. Do pierwszego naboru nie zgłosił się żaden chętnych mimo że obiecywana pensja wynosiło około 10 tysięcy złotych.


Afera korupcyjna w tarnowskim oddziale wyszła na jaw w ubiegłym roku. Lekarze i osoby powołujące sie na wpływy w tarnowskim oddziale załatwiali za łapówki,przedłużanie świadczeń rentowych. Prokuratura oskarżyła ponad 20 osób. Zarzuty usłyszało także 7 byłych lekarzy orzeczników. Po zwolnieniu lekarzy starający się o rentę, jej przedłużenie czy też wyjazd do sanatorium z powiatów tarnowskiego oraz dąbrowskiego musieli liczyć się z prawdziwą wyprawa na komisję lekarską. Z Dąbrowy do Rzeszowa to 100 kilometrów - z Tarnowa do Nowego Sącza około 70 kilometrów.Od pierwszego lipca tego dnia tarnowski ZUS wznawia na nowo działalność w zakresie orzekania dla celów ustalania uprawnień do świadczeń rentowych, rehabilitacji leczniczej oraz prewencji rentowej, a także kontroli orzekania o czasowej niezdolności do pracy.


(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię