Autobusy przewozów Regionalnych przyjeżdżają niemalże na czas i kilkadziesiąt minut przed odjazdem pociągów. Zastępują pociągi "InteRegio" na odcinkach: Kraków-Rzeszów, Kraków-Przemyśl i Kraków-Katowice. Pociągi kursujące w regionie tzw. "Regio" jeżdżą bez zmian, ale z kilkuminutowym opóźnieniem.

W tej chwili autobusy Przewozów Regionalnych zatrzymują się na dolnej płycie reginalnego Dworca Autobusowego w Krakowie, a należące do PKP Intercity mają przystanek przy ulicy Pawiej. Kursują na odcinku Mysłowice - Kraków Płaszów w ramach składów jadących z Wrocławia, jak również na odcinku Włoszczowa-Kraków Płaszów w ramach pociągów jadących z Gdyni do Zakopanego.Autobusy jeżdżą też na trasie Jaworzno Szczakowa -Kraków Główny w ramach składów jadących ze Świnoujścia. Kursy odbywają się późnym wieczorem nocą i rano. Po przyjeździe autobusem do stacji docelowej na pociąg trzeba poczekać od kwadransa do godziny, co jest o tyle ważne że podróżni do stacji docelowych będą dojeżdżać późnym wieczorem i w nocy. Jadący na zachód i północ i powinni wnikliwie przeanalizować trasę podróży.
Podróżujących pociągiem interRegio "Barbakan" z Krakowa do Świnoujścia autobus dowozi na stacje PKP w Katowicach. Bez utrudnień będzie natomiast kursował wakacyjny pociąg Nikifor z Warszawy Wschodniej do Krynicy. Zmiany czekają także pasażerów pociągów Twoich Linii Kolejowych. Najmniej dotyczą one pociągów osobowych.
Informacje znajdują się na stronach internetowych przewoźników i papierowych rozkładach jazdy wywieszonych w dworcowych gablotach. Utrudnienia potrwają do 2 września.
(Joanna Gąska/jp)