Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Najszybsza Babcia Świata z Tarnowa w znakomitej formie

  • Tarnów
  • date_range Niedziela, 2015.10.18 14:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:26 )
Najszybsza Babcia Świata znowu zaskakuje - tarnowianka, znana biegaczka Barbara Prymakowska - ponownie stanęła na trasie morderczego Tatrzańskiego Biegu Pod Górę z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Pani Barbara, mimo tego że w tym roku skończyła 72 lata, pokonała te trasę w niewiele ponad półtorej godziny.

fot: biegologia.pl

Posłuchaj co mówi Barbara Prymakowska
Tatrzański Bieg Pod Górę 18.10.15 - fot: Przemek Bolechowski

    Barbara Prymakowska - w calej Polsce znana jest jako Najszybsza Babcia Świata. Biegać zaczęła dopiero po 50-ce,  ale sport towarzyszył  jej od zawsze, jest absolwentką AWFu i przez wiele lat uczyła wychowania fizycznego w tarnowskich szkołach. Od kiedy zaraziła się pasją biegania wystartowała już w kilkudziesieciu maratonach   na całym świecie - w Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Londynie, Nowym Yorku, czy w Atenach.

Na 67 urodziny pobiegła w słynnym maratonie w Nowym Jorku, u stóp drapaczy chmur na Manhattanie. W swojej kategorii wiekowej legitymuje się  tytułem najlepszej Polki w tych ekstremalnych biegach. Szczególnie lubi biegi w stylu alpejskim gdzie trasa prowadzi szlakami górskimi. Od lat jest  najstarszą uczestniczką  biegu z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Dwa lata temu wystartowała w nim wspólnie ze swoim wnukiem Jakubem. W tym roku trasę pokonała 1:35:35.


Biega praktycznie przez cały rok - bo zimą u stóp Góry św. Marcina w Tarnowie trenuje na nartorolkach i w tej dyscyplinie, także zdobywa medale i ściga się na całym świecie.  

 

Agnieszka Wrońska/bp

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię