W Krakowie spotkali się przedstawiciele firm, którym nie zapłacono za pracę przy budowie autostrady A4 i dyrekcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Spotkanie przebiegało spokojnie. Uczestniczyło w nim około 30 właścicieli przedsiębiorstw. Domagali się zapłaty od tarnowskiej firmy Poldim, która zeszła z budowy i zgłosiła wniosek o upadłość. GDDKiA uznała jednak, że małe firmy nie były podwykonawcami, a tylko usługodawcami i w myśl prawa nie przysługuje im odszkodowanie z funduszu gwarancyjnego Poldimu. Rozmowy mają być kontynuowane w poniedziałek.
Przypomnijmy - jeden z wykonawców odcinka A4 - tarnowska firma Poldim - złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Zapowiada też zwolnienie ponad 400 pracowników. Od początku roku Poldim nie płacił małym firmom za usługi na placu budowy.
(Kuba Niziński /jp)
- A
- A
- A
Na razie nie będzie blokady A4
Nie ma porozumienia... ale na razie nie będzie blokady Autostrady.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
11:10
Księżyc w pełni nad Tatrami
-
10:31
Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień (KCTU) zostało utworzone w 2000 r.
-
10:17
Zwierzęta i ludzie...Czy i kiedy może być groźnie?
-
09:57
Co dalej z krynicką porodówką? Rada społeczna szpitala powiatowego za likwidacją
-
09:23
Linia zastępcza 704 została wydłużona. Dojedzie do Dworca Głównego
-
08:45
POLSA: podstawowe cele misji na ISS wykonane w ok. 96 proc.
-
08:21
Piłkarskie Euro kobiet: w sobotę Polska zagra z Danią w meczu o honor
-
07:51
Ekstraklasa piłkarska - Bruk-Bet pokonał Omonię w sparingu
-
07:47
Wimbledon: Iga Świątek zagra o szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł
-
07:45
Ekstraklasa piłkarska - zwycięski sparing Cracovii
-
07:15
Sobota będzie szara i deszczowa na południu Małopolski
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze