Mieszkańcy liczą, że to spopularyzuje kolej wśród mieszkańców regionu tarnowskiego. Współczesna kolej, w niczym nie przypomina tej sprzed 20, czy 30 lat - więc sporo osób coraz częściej korzysta z tego rodzaju transportu - mówi jeden z inicjatorów pomysłu Radosław Potempa.

- Ten przystanek jest mieszkańcom potrzebny z tego względu, że jeździ coraz więcej pociągów, mamy coraz nowszy tabor, natomiast nie mamy odpowiedniej infrastruktury przystankowej. Z tego przystanku mogłoby korzystać ok. 30 tys. mieszkańców Tarnowa - mówi Radosław Potempa.

Według rządowego programu w ciągu pięciu lat w Polsce powstać ma 200 zupełnie przystanków kolejowych. Działacze społeczni i przedstawiciele środowiska gospodarczego z ziemi tarnowskiej, przekonują, że dotychczas program rządowy całkowicie pomijał region tarnowski.

 

(Marcin Golec/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.