Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Karpacka Spółka Gazownictwa z siedzibą w Warszawie?

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2013.02.06 14:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
Małopolska straci jedną z najważniejszych firm - Karpacką Spółkę Gazownictwa, która przeniesie się z Tarnowa do Warszawy. Tam z dotychczasowych 6 regionalnych spółek powstanie jedna zarządzająca dystrybucją gazu na terenie całej Polski.


Do tej pory KSG z siedzibą w Tarnowie miało pod swoją opieką region czterech województw od Krakowa przez Sandomierz Lublin Rzeszów i Jasło. Według założeń tej zmiany w iększość pracowników zostanie na swoich stanowiskach, ale przeniesienie zarządu do Warszawy to duża strata dla Tarnowa - przyznaje prezydent Ryszard Ścigała.

Na sponsoring w samym Tarnowie Karpacka Spółka Gazownictwa wydawała około miliona złotych rocznie. Wspierała także inicjatywy w Krakowie, Lublinie czy Rzeszowie. Zostawiała też sporo pieniędzy z podatków w Tarnowie. Na połączeniu zarządów 6 spółek dystrybucyjnych Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce zaoszczędzić 300 milionów złotych rocznie.

(Bartlomiej Maziarz /dw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

862361

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię