Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Biskup Jeż do wiernych: Życzę Wam, abyście odrzucili kamień, ciemności, bólu, cierpienia, zwątpienia

"Życzę Wam wszystkim abyście jak Zmartwychwstały z grobu Chrystus odrzucili kamień, ciemności, bólu, cierpienia, zwątpienia ze swoich serc w życiu osobistym, abyście pozwolili Chrystusowi w sobie zmartwychwstać" - takie życzenia skierował do wiernych z diecezji tarnowskiej biskup Andrzej Jeż.

Fot. Paweł Topolski

Duchowny życzył także rodzinom, małżeństwom aby odrzuciły kamień niezgody, podziału, rozbicia:

Abyście byli mocni w rodzinach, w małżeństwach tajemnicą Chrystusa Zmartwychwstałego, który daje nam nowe życie. Życzę nam wszystkim abyśmy w tych różnych trudnych kontekstach współczesnych, społecznych, gospodarczych i innych zawsze ufali Chrystusowi, który odradza nas w tajemnicy swojego zmartwychwstania i rodzi się z tego nowe życie. Radości, nadziei i miłości do Chrystusa w Kościele

- tymi słowami duszpasterz diecezji tarnowskiej kończy swoje wielkanocne życzenia do wiernych. 

Diecezja tarnowska obejmuje swoim zasięgiem  cześć województwa małopolskiego i podkarpackiego. To najbardziej religijna diecezja w Polsce.Jak wynika ze statystyk Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, to właśnie w diecezji tarnowskiej najwięcej osób w Polsce chodzi do kościoła i przyjmuje komunię świętą.

Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię