Powtórny test Klemensa Murańki, który był przebadany w trzech laboratoriach, dał wynik pozytywny na obecność wirusa Covid-19 - poinformował na swym oficjalnym twitterze Polski Związek Narciarski. Zawodnik zostanie dzisiaj przeniesiony do kliniki w Jekaterynburg.

Skoczek będzie testowany w Rosji każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wtedy będzie mógł wrócić do Polski. Razem z Murańką w Rosji pozostanie trener Radek Żidek.

Polski Związek Narciarski poinformował również, że wszyscy pozostali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego polskiej reprezentacji w skokach narciarskich otrzymali negatywne wyniki przeprowadzonego wczoraj testu na obecność koronawirusa. Już dzisiaj udają się oni na kilkudniowe zgrupowanie do szwedzkiego Falun. Sztab szkoleniowy polskiej kadry zadecydował, że w zgrupowaniu wezmą udział także dwaj juniorzy: Jan Habdas i Arkadiusz Jojko. Po treningach w Falun zapadnie decyzja, który zawodnik powołany zostanie w miejsce Klemensa Murańki na planowane w najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w Ruce.