Pierwszą połowę ambitnie rozpoczęli goście, którzy zaatakowali Wisłę wysokim pressingiem i przez 10 minut nie dawali om dojść do głosu. Później gra się uspokoiła a oba zespoły skupiły się na walce w środku pola. Przez długi czas żaden zespół nie potrafił zagrozić bramce rywali. Strzały jednych i drugich były blokowane lub leciały obok bramki.

W 31 minucie na strzał z 35 metrów zdecydował się Sadlok. Potężna bomba o centymetry minęła okienko bramki Kudły. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej połowy nic ciekawego już się nie wydarzy, Wisła przeprowadziła tę jedną, jedyną akcję. Piłkę z prawej strony dostał Jović, który prostopadłym podaniem uruchomił Jankowskiego. Ten pobiegł w kierunku linii końcowej i wstrzelił mocno piłkę w pole karne. Obrońcy Pogoni zaspali, do piłki dopadł Stilić, dostawił stopę i Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się równie anemicznie jak pierwsza, ale tym razem to Wisła minimalnie przeważała. W 57 minucie trener Michniewicz zareagował i przeprowadził podwójną zmianę, która przyniosła efekt już 10 sekund później. Lewą stroną pognał Zwoliński, wrzucił piłkę w pole karne a wprowadzony chwilę temu Frączczak strzelił pod poprzeczkę!

Po strzeleniu gola Pogoń uwierzyła w siebie. W 70 minucie mogło być 2-1 dla gości, ale Zwoliński zmarnował sytuację sam na sam z Buchalikiem. Jak jednak pokazały powtórki telewizyjne, napastnik ze Szczecina był na pozycji spalonej, czego nie zauważyli sędziowie.

Gdy wydawało się, że w tym meczu już nic się nie zmieni, Wisła wyszła na prowadzenie. Piłkę z prawej strony dośrodkował Jović a ta spadła na głowę Stępińskiego, który nie dał szans bramkarzowi rywali.

To jednak nie był koniec emocji. W ostatniej minucie meczu Akahoshi wspaniale dograł do Murawskiego, ten minął Głowackiego i Buchalika i umieścił piłkę w pustej bramce. Dramat Wisły, która po raz kolejny wypuściła wygraną z rąk w ostatniej chwili. Podobnie było w meczach z Legią i Jagiellonią.

Wisła Kraków  2 - 2  Pogoń Szczecin

1-0 Stilić (43')

1-1 Frączczak (58')

2-1 Stępiński (86')

2-2 Murawski (94')

Skład Wisły: Buchalik – Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga – Boguski (73' Uryga), Jankowski (69' Garguła), Dudka (ż.k), Štilić (ż.k), Barrientos (82' Stępiński) – Paweł Brożek.

Skład Pogoni: Kudła – Rudol, Golla (ż.k), Murawski (77' Rogalski- ż.k), Nunes – Walski (57' Janota), Murawski, Matras (ż.k), Akahoshi, Kun (57' Frączczak) – Zwoliński.