Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Pucharze Polski jako pierwszy z zespołów z Małopolski wystartuje Hutnik Kraków

Rozlosowane zostały pary rundy wstępnej Pucharu Polski 2021/2022

Piłkarze Hutnika Kraków poznali dziś rywala w rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski. 4 sierpnia, na stadionie na Suchych Stawach, podejmować będą Olimpię Grudziądz - zespół, który jest spadkowiczem do III ligi. Hutnik w zakończonym dziś sezonie II-ligowym zajął ostatecznie 11 miejsce w tabeli.

Największym sukcesem Hutnika w rozgrywkach pucharowych był awans do półfinału w sezonie 1989/90. Walkę o finał krakowianie przegrali w dwumeczu z GKS Katowice. Na własnym boisku zremisowali 1:1, ale w rewanżu na stadionie przy Bukowej przegrali 0:2.

I runda Pucharu Polski 2021/2022 planowana jest na 22 września. Wystąpią w niej: Cracovia, Wisła, Bruk-bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Puszcza Niepołomice, Garbarnia Kraków, Hutnik Kraków (jeśli wygra w rundzie wstępnej) oraz zwycięzca rozgrywek pucharowych na szczeblu Małopolski. W najbliższą środę, w małopolskim finale zmierzą się Poprad Muszyna (IV liga) i Wieczysta Kraków (klasa okręgowa). Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie Garbarni Kraków.

Autor:
Tadeusz Kwaśniak

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię