Koszykarki broniące tytułu mistrzowskiego nie sprostały walecznym lubliniankom. Krakowianki przystapiły do tych zawodów w optymalnym zestawieniu, już z Amerykanką Maighan Simmons oraz Ziomara Morrison. Ale tej drużynie zabrakło zdecydowanie zgrania, zrozumienia. Trener Jose Ignacio Hernandez mówił po meczu: "nie moge zrozumieć druzyny, która przez 25 minut unika walki. Zamiast biegać, walczyć, być agresywnym -
moje zawodniczki spacerowały po parkiecie".

Po pierwszej kwarcie lublinianki prowadziły 15:12. Zdawało się, że Wisła szybko sie obudzi. Nadziei dodawała choćby fenomenalna, dwójkowa kontra Meighan Simmons z Sandra Yquravide. Po niej gospodynie prowadziły 18:15. Ale ta manifestacja potencjału nie miała kontynuacji. Na przerwę Wisła CanPack schodziła ze stratą 5 punktów (27:32).

Poczatek III kwarty, to prawdziwa katastrofa. Mistrzynie Polski nie potrafiły zdobyć punktu przez dwie i pół minuty. Traciły je zaś bardzo konsekwentnie. W efekcie - zespół gości prowadził juz nawet różnicą 15 punktów! Trener "Białej Gwiazdy" nie potrafił przy kontrowersyjnej sytuacji urtrzymać nerwów na wodzy. W konsekwencji - przewidnienie techniczne. Pod koszem krakowianek "szaleje" Uju Ugoka, najlepiej walcząca pod tablicami zawodniczka w tym meczu.

Do ostatniej kwarty krakowianki przystępują ze stratą 11 punktów. Zaczyna sie szaleńczy pościg. Nadzieja pojawia się 4 minuty przed końcem spotkania. Jest tylko jeden punkt straty (62:63). Pójścia za ciosem nie było. Jeszcze na 6 sekund przed  końcową syreną Wisła CanPack miała swoją szansę na przełamanie rywalek. Nie udało się.

Jako komentarz moga posłużyc pomeczowe statystyki. Gospodynie oddały w tym meczu 56 rzutów na kosz rywalek. Zespół gości - 79. Lublinianki zanotowały w tym spotkaniu 51 "zbiórek", w tym 25 pod koszem Wisły. Krakowianki pod koszem rywalek wygrały tylko sześć piłek, przy 36 "zbiórkach" w sumie. Liczby nie kłamią.

Wisła CanPack - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:68 (12:15, 15:17, 17:23, 23:13)

Wisła Can-Pack Kraków: Sandra Ygueravide 18, Małgorzata Misiuk 13, Ziomara Morrison 9, Meighan Simmons 9, Hind Ben Abdelkader 8, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Ewelina Kobryn 2, Magdalena Ziętara 2, Claudia Pop 0;

Pszczółka AZS UMCS Lublin: Dominika Owczarzak 19 (w tym 4x za 3 pkt), Aliyyah Handford 14, Uju Ugoka 13, Tess Madgen 12, Kateryna Dorogobuzowa 4, Agata Dobrowolska 3, Olivia Szumełda-Krzycka 3, Marta Jujka 0, Dorota Mistygacz 0.