W Poznaniu rozpoczęły się pływackie Mistrzostwa Europy juniorów. Złoty medal zdobyła polska sztafeta chłopców 4x100 metrów stylem dowolnym. W pierwszym dniu startowała czwórka zawodników z małopolskich klubów.

Wojciech Wojdak z sekcji pływackiej Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zajął czwarte miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym Do miejsca na podium zabrakło 0.06 sekundy. Uczeń oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego swój rekord życiowy poprawił o prawie 3 sekundy. 3:51,8 to nowy rekord Polski 17-latków.

Domiki Ciężkowski z krakowskiego Jordana musiał stoczyć barażowy pojedynek o miejsce w finale 50 m stylem motylkowym z Litwinem Deividasem Margeviciusem . Nowy rekord życiowy 24, 57 sekundy nie wystarczył. Zabrakło 0.07 sekundy...

Magdalena Bazyl z klubu Aquarius Myślenice dwukrotnie poprawiała rekord życiowy na 50 metrów stylem klasycznym; zarówno w eliminacjach, jak i półfinale, ale czas 33.06 nie dał jej miejsca w finale. Sklasyfikowana została na 13 pozycji.

Violetta Orczykowska (Swim Limanowa) także cieszyła się jedynie rekordami życiowymi. 57,48 w półfinale 100 metrów stylem dowolnym to zbyt wolno, by popłynąć w finale.