- A
- A
- A
Sukcesy małopolskich sportowców
Bardzo dobre występy reprezentantów krakowskich klubów na arenie miedzynarodowejSiostry Agnieszka i Urszula Radwańskie dały reprezentacji Polski tenisistek upragniony awans do grupy światowej II, będącej zapleczem tenisowej elity rozgrywek o Puchar Federacji. Polska pokonała w wyjazdowym meczu wyżej notowaną w światowym rankingu zespołów narodowych Belgię 3:1. Agnieszka Radwańska zdobyła w tym meczu dwa punty. Dzisiaj pokonała w trzech setach Kirsten Flipkens, zaś punkt dający Polkom sukces wywalczyła młodsza z krakowskich sióstr, Urszula, tóra wygrała w dwóch setach 6:1, 6:4 Alison Van Uytvanck.
21-letnia gimnastyczka krakowskiej Wisły, Katarzyna Jurkowska zajęła piąte miejsce w finale ćwiczeń na równoważni w mistrzostwach Europy w gimnastyce sportowej w Moskwie. Krakowianka zaprezentowała program, który pozwolił jej awansować z siódmego miejsca po kwalifiacjach. Złoty medal wywalczyła Rumunka Larisa Iordache.
Justyna Kowalczyk wystartowała dziś w Warszawie w ulicznym biegu na 10 km, imprezie towarzyszącej Orlen Maratonowi. Najlepsza polska biegaczka narciarska zadziwiła wszystkich, uzyskując znakomity czas 36 minut i 8 sekund, który w klasyfikacji kobiet dał jej 18 lokatę.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:04
Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Jest podium w Tour de France
-
19:19
Nie żyje Jarosław Abramow-Newerly. Pisarz, autor słuchowisk, przez lata związany z Polskim Radiem
-
18:29
700 lat Wierzchosławic i aż 8-dniowe świętowanie
-
17:21
83. edycja Tour de Pologne. Tłumy kibiców w Wieliczce
-
17:05
Notowanie nr 1628 z 09.08.2026 r.
-
16:48
Cracovia bezzębna w ofensywie. Bezbramkowo we Wrocławiu
-
15:51
Twierdza przy Reymonta pęka w szwach. Kolejny „Sold Out” na meczu Wisły Kraków
-
15:27
Prezydent Karol Nawrocki w Skawinie: "Nie pilnuję żyrandoli"
-
15:21
Prezydent Karol Nawrocki z wizytą w Skawinie
-
14:37
Mistrzowie koronkarstwa w Bobowej. To był festiwal dla miłośników piękna
-
14:18
Aplikacja Karty Krakowskiej znika. Co muszą zrobić użytkownicy?
-
13:44
Sądeckie MPK wdraża nowy system za 37 mln złotych. Co się zmieni?
-
13:06
Nurkowie wydobyli ciało kobiety z Jeziora Rożnowskiego. Spadła ze skutera wodnego
-
12:29
Turyści szukają ochłody w tatrzańskich stawach. Za kąpiel grożą mandaty
-
11:41
Emocjonująca końcówka Tour de France kobiet z Polką w roli głównej
-
11:08
Słynne parasolki wrócą do Tarnowa? Powstała specjalna petycja
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze