W tym tygodniu miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Szymona Kulki, drugiego zawodnika na mecie 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wychowanek LUKS Lipinki otrzymał 34% głosów. Drugie miejsce ex aequo z wynikiem 33% głosów zajęli piłkarz Wisły Kraków Paweł Brożek i karateka Paweł Janusz. Serdecznie gratulujemy!

PAP/Jakub Kaczmarczyk

Paweł Brożek - Ile znaczy dla Bialej Gwiazdy pokazał w ciągu 22 minut, gdy wszedł na boisko w meczu z Lechem Poznań. W doliczonym czasie gry dał remis krakowskiemu zespołowi. Ze 134 golami strzelonymi w karierze w Ekstraklasie zajmuje 10. miejsce w zestawieniu najskuteczniejszych strzelców w historii polskiej, ligowej piłki. "Nos", skuteczność i zimna krew - a za to wszystko nasza nominacja.

PAP/Jacek Bednarczyk

Paweł Janusz - Lider naszej reprezentacji, która zdominowała rozegrane w Tauron Arenie Mistrzostwa Świata w karate tradycyjnym. Sam zdobył 2 złote medale, broniąc mistrzowskiego tytułu w kata.

fot: archiwum prywatne

Szymon Kulka - Drugi zawodnik na mecie 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wychowanek LUKS Lipinki przed dwoma tygodniami wygrał też krakowski Bieg Trzech Kopców.