Punkt Wisły na początek sezonu FOTO

• date_range Piątek, 2013.07.19 17:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:24 )
Po dość nudnym spotkaniu Biała Gwiazda remisuje bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Wynik w opełni odzwierciedla przebieg tego spotkania.

Posłuchaj relacji Marka Soleckiego
Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Wyjątkowo nieciekawy mecz obejrzeli kibice obu zespołów, którzy zjawili się w piątek na stadionie krakowskiej Wisły. Na otwarcie nowego sezonu Białą Gwiazda zapezentowała nowe stroje i... starą skuteczność.

Od początku bliżej strzelenia premierowej bramki byli gospodarze. W 10. minucie po ładnej, dwójkowej akcji Małeckiego z Sarkim, bardzo mocny strzał wprost w rękawice bramkarskie Witowskiego oddał Stolarski. Po chwili z 25. metrów z pierwszej piłki strzelał Garguła, a piłka minęła dalszy słupek o kilka centymetrów. Potem do głosu doszli gości, czego efektem była indywidualna akcja Nakoulmy. W 15. minucie reprezentant Burkina Faso minął 3 obrońców Wisły i oddał podkręcony strzał, który pewnie wyłapał Miśkiewicz. W 32. minucie świetną akcję przeprowadził Michał Chrapek. pomocnik Wisły wspaniale wystawił prostopadle piłkę szybkiemu Sarkiemu. Nigeryjczyk urwał się obrońcy i był bliski minięcia także bramkarza gości. Witkowski jednak w odpowiednim momencie zdecydował się na robinsonadę i oddalił niebezpieczeństwo od własnej bramki.

Druga połowa również nie obfitowała w podbramkowe sytuacje. Jedyną, stuprocentową okazję w 55. minucie zmarnował Nakoulma, który wspaniale minął w polu karnym Jovanovicia i stanął twarzą w twarz z Miśkiewiczem. Bramkarz Wisły wspaniale powstrzymał podkręcony strzał w dłuższy róg. W odpowiedzi niespełna 20 minut później bliski gola był Michał Chrapek , który zamiast uderzyć z 10 metrów na bramkę, zdecydował się dryblować i mimo wymanewrowania dwóch rywali, stracił piłkę,

Pierwsze ligowe spotkanie upłynęło pod znakiem podziękowań i pożegnań. Przed meczem w wyjątkowy sposób uhonorowano byłego kapitana Białej Gwiazdy, a dziś zawodnika Górnika Zabrze, Radosława Sobolewskiego. Krakowscy fani z tej okazji przygotowali "Sobolowi" specjalną oprawę, a gratulacje i prezenty piłkarzowi wręczyli prezes TS Wisły Ludwik Miętta-Mikołajewicz i prezes Jacek Bednarz. Honory odebrał także obecny kapitan Arkadiusz Głowacki, dla którego piątkowe spotkanie było 300. w barwach krakowskiego zespołu.

Wisła Kraków 0 - 0 Górnik Zabrze

Skład Wisły: Miśkiewicz, Stolarski, Głowacki-żk, Jovanović, Bunoza, Nalepa, Stjepanović('88 Burliga), Małecki, Chrapek('76 Wilk), Sarki, Garguła('85 Kamiński)

Skład Górnika: Witkowski, Gancarczyk, Danch, Kosznik, Olkowski, Sobolewski('78 Nowak), Przybylski, Zachara('71 Madej), Mączyński, Małkowski('67 Mosnikov), Nakoulma

'90+3 Koniec pierwszego spotkania Wisły w nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Po nudnym, mało obfitującym w akcje podbramkowe spotkaniu Biała Gwiazda remisuje bezbramkowo z Górnikiem Zabrze

'90 Sędzia dolicza 3 minuty

'90 W ostatniej minucie po starciu z Burligą mocno ucierpiał Seweryn Gancarczyk, który upadł na obojczyk.

'88 I ostatnia zmiana w WIśle. Schodzi Stjepanović, wchodzi Burliga

'85 Kontuzjowanego Gargułe zastępuje młodziutki 18-letni Kamiński

'83 Uraz zaliczył Łukasz Garguła, wyraźnie naderwał któryś miesień i za chwilę z pewnością opuści plac gry

'81 Górnik chciał błyskawicznie wykorzystać nieobecność Bunozy na swojej pozycji i zaatakował prawą stroną, ale szarżującego Mosnikova powstrzymali Głowacki i Jovanović.

'79 Wyjątkowe pożegnanie Radosława Sobolewskiego, który schodzi teraz z murawy przy oklaskach na stojąco kibiców obu klubów.

'76 I mamy pierwszą zmianę w zespole Wisły. Boisko opuszcza Chrapek, a wchodzi na nie Cezary Wilk

'73 Ajjj! Świetny zwód w polu karnym w wykonaniu Michała Chrapka. Pomocnik Wisły położył dwóch zawodników Górnika i zamiast strzelać dalej dryblował i stracił piłkę

'71 I druga zmiana w zespole Górnika. Schodzi Zachara, a na murawie melduje się już Łukasz Madej.

'67 Uff! Nakoulma spod końcowej linii zagrał piłkę wzdłuż bramki Wisły, Miśkiewicz jej nie przejął, ale i Zachara nie zdążył do niej dojść, będąc metr od linii bramkowej.

'67 Mamy zapowiadaną zmianę. W zespole Górnika Mosnikov zastępuje Małkowskiego

'63 Przy Reymonta wieje nudą. Może czas na zmiany?

'60 Doskonałe, dalekie podanie Gancarczyka do Nakoulmy na prawe skrzydło. Rosłego, czarnoskórego zawodnika świetnie ograł jednak nieopierzony Stolarski

'56 Trwa ofensywa Górnika Zabrze. Teraz niecelnie z 16-u metrów strzelał Krzysztof Mączyński

'55 Goooooollllllla nie ma! Nakoulma wspaniale minął w polu karnym Jovanovicia i stanął twarzą w twarz z Miskiewiczem. Bramkarz Wisły wspaniale powstrzymał podkręcony strzał w dłuższy róg. To była najlepsza sytuacja w tym spotkaniu!

'50 Podanie Sarkiego do środka przeciął Stjepanović, który tym samym świetnie wsytawił futbolówkę pod strzał dla Nalepy. Młody Wiślak uderzył jednak ponad bramkę.

'47 Żółta kartką ukarany Arkadiusz Głowacki. Stoper Wisły niepotrzebnie sfaulował Mączyńskiego tuż przy bocznej linii pola karnego. Na szczęście dla Wisły- sam poszkodowany wolny wykonał beznadziejnie

'46 Początek drugiej połowy

'45 Sędzia nie doliczył nawet sekundy do pierwszej połowy spotkania. Do przerwy mamy więc nadal 0:0.

'42 Bardzo dobra akcja Górnika, zakończona dośrodkowaniem Olkowskiego w pole karne. Zamykającego na krótkim słupku Zacharę powstrzymał wślizgiem Głowacki

'40 Świetna indywidualna akcja Nakoulmy, który wyminał aż 4 obrońców WIsły. Po ostatnim zwodzie zawodnik z Burkina Faso zdołał podać do Zachary, a ten uderzył wprost w twarz Jovanovicia

'37 Z prawego skrzydła piłkę wstrzeliwał w pole karne Olkowski. Przed dobiciem futbolówki Nakoulmę powstrzymał jednak Miśkiewicz

'35 Nieźle zapowiadała się drużynowa akcja Wisły, niepotrzebnie zakończona jednak strzałem z daleka Sarkiego. Biała Gwiazda na razie jednak zdecydowanie przeważa i to ona jest bliższa zdobycia pierwszego gola w tym sezonie.

'32 Świetne prostopadłe podanie Chrapka do Sarkiego! Nigeryjczyk urwał się obrońcy i był bliski minięcia także bramkarza gości. Witkowski jednak w odpowiednim momencie zdecydował się na robinsonadę i oddalił niebezpieczeństwo od własnej bramki.

'30 Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gancarczyka pewnie piąstkuje golkiper Wisły

'26 Mógł być rzut karny dla Górnika! W pole karne wpadł Małkowski,a tuż przy nim wślizg wykonał Jovanović. Wyglądało to jak faul, bo Serb nie był nawet w zasięgu piłki. Wcześniej bezpośrednio z rzutu rożnego strzelał Seweryn Gancarczyk, ale Miśkiewicz nie dał się zaskoczyć.

'23 Garguła z rożnego podaje jednak bardzo niecelnie i Górnik znów przy piłce

'22 Dobre zachowanie Bunozy z lewej strony. Osamotiony zawodnik Wisły nastrzelił nogę Dancha i uzyskał rzut rożny

'17 Zachara był o włos od oddania strzału z najbliższej odległości. W ostatniej chwili zawodnika Górnika ofiarną interwencją zatrzymał Gordan Bunoza

'16 Głupia strata Stolarskiego z prawej strony. Osamotniony Mączyński, który doszedł do piłki zmuszony był do strzału. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

'14 Nakoulma! Zawodnik Górnika wspaniale minął zwodem Jovanovicia i oddał podkręcony strzał z 20. metrów. Piłkę wyłapał jednak bardzo pewnie Miśkiewicz.

'12 Teraz swoją okazję miał Patryk Małecki. Piłka po jego strzale z 25. metrów poleciała jednak wysoko nad bramką.

'10 Pierwsza okazja dla Wisły! Z narożnika mocno strzelał Stolarski, ale bramkarz Górnika pewnie złapał futbolówkę. Całą akcje dwójkowymi zagraniami stworzyli Sarki z Małeckim.

'6 Wisła miała ciekawą okazję na prawej stronie. Do dobrego podania Chrapka miał szanse dojść Małecki, ale akcję przerwał Gancarczyk

'4 Pierwszy strzał w meczu oddali zabrzanie. Danch przeniósł piłkę nad poprzeczką

'2 Z lewej strony stratę zanotował Bunoza , piłkę przejął Danch i podał do środka do Nakoulmy. Zawodnik rodem z Burkina Faso zmiast strzelac zaczął dryblować i piłkę odzyskał Małecki

'1 Gramy!

20:31 Za kilka sekund pierwszy gwizdek. Wcześniej zakończył się mecz między KGHM Zagłębie Lubin, a Pogonią Szczecin, wygrany przez "Portowców" 2:0.

20:24 Krakowscy kibice także przygotowali coś specjalnego dla Radosława Sobolewskiego. Trybuna północna została udekorowana transparentem z napisem: "Sobol nie zapomnij".

20:13 Ligowy debiut w koszulce z Białą Gwiazda na piersi zalicza dzis ściągnięty z Macedonii Ostoja Stjepanović oraz wracający po wypożyczeniu Michał Nalepa

20:03 Jeśli wszystko pójdzie po myśli znanego z pechowych kontuzji Arkadiusza Głowackiego, dziś zawodnik rozegra spotkanie numer 300 w koszulce z białą gwiazdą. W Polsce poza Wisłą stoper reprezentował barwy Lecha Poznań

19:48 "Sobola" najpierw w specjalny sposób uhonorują zawodnicy Wisły, którzy na tę okazję założą na rozgrzewkę dedykowane mu koszulki. Rzecznik Wisły na przedmeczowej konferencji zapowiedział także wyjątkową niespodziankę od prezesa TS Wisła Ludwika Miętty-Mikołajewicza oraz od prezesa Jacka Bednarza

19:40 Jeszcze przed spotkaniem oczy wszystkich kibiców skierowane będą w kierunku Radosława Sobolewskiego. Były kapitan Wisły po 9 latach przygody z Białą Gwiazdą nie otrzymał propozycji dalszego przedłużenia kontraktu i po zakończeniu sezonu przeniósł się do Zabrza. Dziś, na stracie sezonu fani Białej Gwiazdy będą mieli okazję jeszcze raz podziękować zawodnikowi za wieloletnie zaangażowanie w grę i pomoc w zdobyciu czterech tytułów Mistrza Polski dla ich ukochanego klubu.