Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prezes Wisły: Musimy przełknąć tę żabę. POSŁUCHAJ

  • Marek Solecki
  • date_range Poniedziałek, 2024.05.27 07:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.05.27 07:17 )
Mamy plan na najbliższe lata - mówi Jarosław Królewski, a klub publikuje oficjalny komunikat dotyczący przyszłości Białej Gwiazdy.

fot. Bartek Ziółkowski / wislakrakow.com

"Cudu nad Wisłą" w Krakowie w niedzielne popołudnie nie było. Biała Gwiazda marzyła wprawdzie o scenariuszu, który pozwoliłby na grę w barażach o ekstraklasę, ale czerwona kartka w 25. minucie, a później gra Bruk-Betu Termaliki nie dały szans tym, którzy przygotowywali skomplikowane matematyczne obliczenia. Wisła kończy sezon z Pucharem Polski, ale dopiero na 10. miejscu w tabeli.

"Nie jesteśmy zadowoleni z tego jak skończyliśmy sezon, to dla nas bardzo duża porażka, każdy to czuje" - mówi Jarosław Królewski, ale szybko dodaje, że Wisła ma przygotowany plan na taką sytuację. Nie wyklucza też pojawienia się w klubie nowego inwestora. Zdaniem prezesa Wisły jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić tym czy trener Albert Rude zostanie w klubie i jakie będą zmiany kadrowe.    

Posłuchaj rozmowy Marka Soleckiego z Jarosławem Królewskim...

Zaraz po meczu Wisła opublikowała też oficjalny komunikat. Oto jego pełna treść:

"Celem nadrzędnym i kluczowym postawionym przed drużyną w sezonie 2023/2024 był awans do Ekstraklasy. Zespół Wisły Kraków uplasował się poza strefą barażową i stracił szansę na walkę o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce.

Miejsce, które zajęła drużyna Białej Gwiazdy w tabeli ligowej, znajduje się zdecydowanie poniżej zakładanych oczekiwań sportowych. Od dłuższego czasu kompleksowej analizie poddane zostały również wszystkie aspekty funkcjonowania klubu zarówno te historyczne, jak i bieżące, które bez względu na poziom rozgrywkowy wymagają kolejnych reform.

Mijający sezon miał złożony charakter. Po raz pierwszy raz od 21 lat wygraliśmy Puchar Polski na PGE Narodowym, co umożliwi klubowi udział w eliminacjach Ligi Europy.

Założenia finansowe na kolejną edycję były budowane dwutorowo - w przypadku awansu do Ekstraklasy i jego braku. Oznacza to, że funkcjonowanie Wisły Kraków nie jest zagrożone, natomiast budżet klubu wymaga ponownego dostosowania do pierwszoligowych warunków. Wpływy z tytułu wywalczonego FORTUNA Pucharu Polski oraz eliminacji do Ligi Europy/Ligi Konferencji przeznaczone zostaną na bieżącą działalność. O dalszych krokach będziemy informować w następnych tygodniach.

Do końca czerwca klub przedstawi strategię funkcjonowania organizacji w perspektywie 3 lat, obejmującą wszystkie poziomy rozgrywkowe".

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię