Powtórki z Zakopanego nie było. Kamil Stoch zajął 7 miejsce w dzisiejszym konkursie skoków narciarskich o Puchar Świata w japońskim Sapporo. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi nie był zadowolony z pierwszej próby, po której był sklasyfikowany dopiero na 11 miejscu. W drugiej serii skoków było już dużo lepiej. 127,5 metra w dobrym stylu dało Polakowi awans do pierwszej dziesiątki. Wygrał Słoweniec Peter Prevc przed liderem klasyfikacji Pucharu Świata Austriakiem Stefanem Kraftem.

Pięciu biało-czerwonych zdobywało w sobote w Sapporo pucharowe punkty. Piotr Żyła ukończył zawody na 18 pozycji, Jan Ziobro był 18., Aleksander Zniszczoł 19., a Maciej Kot sklasyfikowany został na 29 miejscu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch przesunął sie o jedno miejsce i zajmuje 15. lokatę.