Zawodniczki Olimpii-Beskid Nowy Sącz, które przed tygodniem w roli gospodyń zremisowały 25:25 z drużyną KPR Jelenia Góra, w piątej serii gier czekał kolejny mecz przed własną publicznością. Pierwsza połowa starcia z KPR-em Kobierzyce przebiegała wyrównanie, a na przerwę z przewagą jednego trafienia schodziły szczypiornistki z Nowego Sącza.

Również w drugiej połowie żadna z ekip nie zdołała zaznaczyć swojej przewagi, chociaż miejscowym w pewnym momencie udało się odskoczyć rywalkom na dwa punkty przy stanie 23:21. Olimpia-Beskid w końcówce tę przewagę jednak roztrwoniła. Na minutę przed końcową syreną utrzymywał się rezultat 27:27. W ostatnich fragmentach do bramki trafiła jednak Elżbieta Wesołowska sprawiając, że KPR Kobierzyce wywozi z Nowego Sącza zwycięstwo.

Kolejny mecz z udziałem Olimpii-Beskid Nowy Sącz 15 października. Nasze szczypiornistki czeka tym razem wyjazd do Lubina na mecz z Metraco Zagłębiem.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Kobierzyce 27:28 (17:16)