Siatkarki Polskiego Cukru mocno wchodzą w sobotni mecz, zupełnie odwrotnie niż swoje rywalki, które popełniają sporą ilość błędów, szczególnie w ataku (4:0). Zespół z Legionowa przebudza się po niemrawym początku i zaczyna grać solidną siatkówkę (8:6). Kilka dobrych akcji i przewaga rośnie aż do pięciu punktów, trener Olenderek prosi o czas (11:7). Polski Cukier pewnie i skutecznie w zagrywce i w ataku, przewaga rośnie (15:9). Drugi czas w pierwszej partii dla Legionowa przy siedmiopunktowej stracie do Polskiego Cukru (17:10). Po przerwie sytuacja bez zmian, w Legionovii kolejne zmiany. Bączyńska wprowadzona za Jasek daje dużo energii i strata punktowa maleje do pięciu oczek – czas dla trenera Serwińskiego (22:17). Przerwa dobrze działa na Polski Cukier, który nie pozostawia złudzeń i zapisuje na swoim koncie pierwszą partię 25–19.

Drugi set rozpoczyna się od wymiany cios za cios z obu stron (3:3). Legionovia skutecznie odskakuje na dwa punkty, jednak Polski Cukier błyskawicznie odrabia straty z nawiązką – pierwszy czas w drugim secie dla trenera Legionowa (8:7). Dobra gra w obronie i skuteczny kontratak pozwala na skuteczne zbudowanie kilkupunktowej przewagi przez siatkarki Polskiego Cukru (12:9). Przewaga gospodyń rośnie, ostatnią przerwę wykorzystuje trener Olenderek (18:13). Kilka nieskończonych dogodnych ataków po stronie Polskiego Cukru Muszynianki powodują zmniejszenie przewagi nad zespołem z Legionowa do dwóch punktów (21:19). Czas na żądanie trenera Serwińskiego nie pomaga, kolejne błędy po stronie Polskiego Cukru, pojawia się sporo nerwowości (22:20). Końcówka perfekcyjna w wykonaniu Polskiego Cukru Muszynianki i zasłużone zwycięstwo 25–20.

Po dziesięciominutowej przerwie ponownie mocne otwarcie Polskiego Cukru (5:3). W dalszym fragmencie seta gra się mocno wyrównuje, coraz więcej długich wymian. Problemy z przyjęciem zagrywki po stronie Polskiego Cukru i o czas musi prosić Bogdan Serwiński (8:11). Dobra gra Legionovi przekłada się na wynik, który staje się coraz bardziej niekorzystny dla Polskiego Cukru Muszynianki (10:15). Efekt? Drugi czas dla zespołu z Muszyny. Ogromna liczba błędów własnych w drugim secie nie pozwala na wyrównaną grę (11:19). Ostatecznie trzecia partia dla Legionovii.

Początek czwartej odsłony to niesamowita walka o każdy punkt (3:3). Skuteczny blok i dobra gra w kontrataku wyprowadza dość szybko Polski Cukier Muszyniankę na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Po przerwie na żądanie Polski Cukier utrzymuje wysoką trudność zagrywki i powiększa prowadzenie (9:3). Trener Olenderek wykorzystuje bardzo szybko wszystkie przerwy na żądanie w czwartej partii. Polski Cukier kontroluje przebieg czwartej partii (12:5). Trzy punkty stracone z rzędu zmuszają trenera Serwińskiego o wzięcie czasu dla swojej drużyny (12:8). Przewaga w środkowym fragmencie seta oscyluje w okolicach pięciu oczek na korzyść Polskiego Cukru Muszynianki (16:11). Gospodynie nie pozwalają na roztrwonienie swojej przewagi i pewnie zmierzają po trzy punkty w meczu z Legionowią (23:15). Koniec końców, Polski Cukier zwycięża 25–17 i w całym spotkaniu 3:1.

Aż cztery siatkarki Polskiego Cukru miały w sobotnim meczu podwójną zdobycz punktową: Bociek (14), Karakasheva (14), Wójcik (13), Savić (13).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)