Cały dochód z turnieju zasili Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, wspomagając jego codzienną działalność. Organizacja ta od 2006 roku nieprzerwanie wspiera rodziny nieuleczalnie chorych dzieci w najtrudniejszych sytuacjach. Podopieczni Hospicjum otrzymują pomoc na wielu płaszczyznach, obejmujących zarówno opiekę medyczną, jak i pozamedyczną.

Podczas turnieju rywalizację toczyło ze sobą szesnaście zespołów, reprezentujących między innymi instytucje miejskie Krakowa czy też służby porządkowe Miasta i województwa małopolskiego. Na zielonej murawie Cracovia Training Center swoich sił w sportowej rywalizacji spróbowała także drużyna polityków oraz ludzi kultury. Ostatni z wymienionych stawili się w szczególnej, gwiazdorskiej obsadzie - o zwycięstwo w rozgrywkach walczył między innymi Marcin Czarnik, Wojciech Kuczok, czy też Marcin Koszałka.

Najlepszy okazał się zespół, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Po zwycięstwie w meczu finałowym, w którym przeciwnikiem stróżów prawa był zespół adwokatów, na ręce zwycięskiej drużyny złożony został czek z nagrodą główną: 5 tysiącami złotych, ufundowaną przez profesora Janusza Filipiaka. Także i ta kwota finalnie wesprze Małopolskie Hospicjum - triumfująca drużyna zdecydowała się bowiem na przekazanie całości wygranej w ramach zbiórki charytatywnej. 

Zwycięska kampania zespołu policji wojewódzkiej nie pozostała bez oddźwięku w statystykach indywidualnych. Najlepszym strzelcem całych rozgrywek został Bartłomiej Mika, który trafiał do siatek kolejnych rywali łącznie dziesięciokrotnie. Wśród zwycięzców znajdziemy także gracza uznanego oficjalnie za MVP imprezy, Mateusza Orzechowskiego. Tytuł najlepszego golkipera charytatywnej rywalizacji trafił do Michała Przestrzelskiego, reprezentującego zespół artystów i ludzi kultury.

Środki na rzecz Hospicjum zbierane były również w ramach licytacji i loterii fantowej, w której uczestniczyli wszyscy zgromadzeni. Specjalnie z myślą o tym turnieju, przy udziale Sponsorów Cracovii i Klubów PKO BP Ekstraklasy, przygotowana została szeroka gama sportowych pamiątek, które przykuły oko niejednego kolekcjonera. 

Zespoły, na co dzień rywalizujące z Cracovią w lidze oraz krajowym pucharze, ofiarowały na rzecz turnieju swoje klubowe trykoty z autografami. Inicjatywę wspomogli także byli zawodnicy Pasów, przekazując koszulki ze swoimi nazwiskami. Tym samym rywalizacja na najwyższe kwoty toczyła się między innymi o koszulki Damiana Dąbrowskiego (Pogoń Szczecin), Adama Marciniaka (ŁKS Łódź), Bartosza Kapustki (Legia Warszawa) czy też Jakuba Wójcickiego (Zagłębie Lubin).

Wśród zgromadzonych w ramach licytacji przedmiotów znalazła się także koszulka reprezentacji Polski w AMP Futbolu. To właśnie na Stadionie Pasów kadra piłkarzy po amputacjach przed miesiącem zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy.

Pełna klasyfikacja Turnieju Charytatywnego o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka:

1. Komenda Wojewódzka Policji
2. Adwokaci
3. Straż Pożarna
4. Komenda Miejska Policji
5. Straż Miejska Miasta Krakowa
6. Małopolski Urząd Wojewódzki
7. Politycy
8. Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego
9. Lekarze
10. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie
11. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
12. Prokuratorzy
13. Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie
14. Gmina Liszki
15. Artyści
16. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie


materiały prasowe