Wisła Kraków w minionym okienku transferowym nie była zbyt aktywna. Z powodu kłopotów finansowych, z którymi boryka się Biała Gwiazda, Wiślacy postawili na zawodników bez klubu, bądź na powroty z wypożyczeń. Na uwagę zasługują przede wszystkim powroty na stadion przy ulicy Reymonta Kamila Kosowskiego i Patryka Małeckiego. Niewiadomą pozostaje postać Emmanuela Sarkiego, którego certyfikat jeszcze nie dotarł do krakowskiego klubu.

Najbardziej bolesną stratą dla Wisły wydaje się odejście Maora Meliksona . Pozostali piłkarze, którzy opuścili Białą Gwiazdę nie stanowili raczej o sile tego zespołu.

Przybyli : Gerard Bieszczad, Kamil Kosowski, Patryk Małecki, Daniel Brud, Emmanuel Sarki

Odeszli : Jan Frederiksen, Milan Jovanić, Maor Melikson, Rommel Quioto

Nie próżnują także pierwszoligowcy. Cracovia zbroi się przed walką o I Ligę . Trener Wojciech Stawowy wraz z dyrektorem sportowym Tomaszem Pasiecznym już od dłuższego czasu pilnie obserwowali rynek transferowy szukając nowych twarzy. Zawodnicy zakontraktowani w zimowym okienku transferowym zostali przez obu panów skrupulatnie wyselekcjonowani.

Najbardziej dotkliwa dla zespołu jest strata, skonfliktowanego z zarządem klubu, Szymona Gąsińskiego oraz Alexandru Suvorova.

Przybyli : Mate Lacić, Matko Perdijić, Władisław Romanow, Michał Zieliński

Odeszli : Milosz Budaković, Dawid Dynarek, Szymon Gąsiński, Alexandru Suvorov, Dawid Rupa

Stosunkowo spokojną zimę mają za sobą gracze Kolajarza Stróże . Podopieczni trenera Cecherza wydają się być pogodzeni z obecnością w środku tabeli. Stróżanie stawiają głównie na młodzież i liczą na zbudowanie silnej kadry na przyszłe sezony.

Przybyli : Marcin Adamek, Szymon Gruca, Kamil Kurowski

Odeszli : Krzysztof Gajtkowski, Damian Michalik

Duże zmiany nastąpiły w kadrze Okocimskiego Brzesko. Walczący o utrzymanie Piwosze solidnie przewietrzyli szatnię w nadziei na opuszczenie miejsca zagrożonego spadkiem do II ligi . Zespół prowadzony przez trenera Łętochę stawia na mieszankę młodości i doświadczenia.

Przybyli : Damian Byrtek, Daniel Chyła, Bartosz Flis, Maciej Gurgul, Dawid Kucharski, Piotr Koman, Dariusz Sosnowski, Mateusz Niechciał, Maciej Termanowski, Jan Vajda, Paweł Zając

Odeszli : Tomasz Baliga, Przemysław Bella, Idrissa Cisse, Michał Oświęcimka, Mateusz Pawłowicz, Marcin Szałęga, Robert Trznadel, Mateusz Urbański, Łukasz Zaniewski

Duże zmiany także w Sandecji Nowy Sącz. Sączersi mimo teoretycznie bezpiecznej pozycji w tabeli, będą musieli bronić się przed atakami drużyn zagrożonych spadkiem. Do Sandecji przybyli między innymi piłkarze z ekstraklasową przeszłością. Na uwagę zasługuje także powrót do Nowego Sącza Petara Borovićanina. Z drugiej strony z klubu odeszli także gracze, którzy decydowali o sile ataku Bianconerich: Arkadiusz Aleksander i Ruben Sanchez.

Przybyli : Maciej Bębenek, Daniel Bomba, Jozef Certik, Petar Borovićanin, Arkadiusz Czarnecki, Piotr Giel, Sebastian Duda, Kristof Kurczyński, Paweł Nowak, Adam Mójta, Sebastian Spiewak, Przemysław Szarek, Patryk Tuszyński

Odeszli : Arkadiusz Aleksander, Filip Burkhardt, Sebastian Kosiorowski, Ruben Sanchez, Bartosz Szeliga, Kamil Szymura, Wojciech Wilczyński, Adrian Świątek, Bartosz Wiśniewski, Yuriy Zinyak

Spokojna zima w Niecieczy. Popularne Słoniki są drużyną budowaną od dłuższego czasu i nie potrzebne były wielkie zmiany kadrowe . Kazimierz Moskal zdecydował się tylko na kosmetyczne zmiany, które pozwolą na walkę o upragnioną ekstraklasę.

Przybyli : Jakub Wróbel

Odeszli : Jan Pawłowski, Dawid Surman

Jak skuteczne są roszady w kadrach małopolskich zespołów dowiemy się już niedługo . Runda wiosenna I ligi startuje już w przyszły weekend. Ekstraklasa ma już za sobą jedną kolejkę, jednak na ocenę posunięć transferowych Wisły Kraków trzeba jeszcze poczekać.(Aleksandra Knapik, Krzysztof Orski)