Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Olimpijskie plany sióstr Radwańskich

  • Sport
  • date_range Wtorek, 2012.06.12 10:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
Krakowskie tenisistki są niemal pewne olimpijskiego występu w Londynie. Ostateczne decyzje zapadną pod koniec tygodnia.

Agnieszka Radwańska

Z gwarancją występu podczas olimpijskiego turnieju tenisa Agnieszka Radwańska zdążyła się już oswoić.Jej młodsza siostra - Urszula, po serii znakomitych meczów w maju, także poprawiła swój ranking na tyle, że londyńską nominację olimpijską ma na wyciągnięcie ręki.


Agnieszka Radwańska jest obecnie trzecia w rankingu WTA Tour, a Urszula awansowała w poniedziałek na 63. pozycję. Właśnie notowanie z 11 czerwca jest brane pod uwagę przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) przy ustalaniu listy uczestników igrzysk, w których w grze pojedynczej może startować maksimum czwórka reprezentantów poszczególnych krajów.Tak przygotowana lista "przedolimpijska " kandydatek skraca się zatem znacznie.

Młodsza z sióstr jest na niej 55., a na podstawie rankingu do drabinki wchodzi 56 zawodniczek plus osiem z tak zwanymi "dzikimi kartami",
Wywalczenie przez Ulę kwalifikacji otwiera również prawo do startu w deblu z siostrą Agnieszką, bowiem tenisistki z TOP10 mogą sobie dobrać partnerki z niższym rankingiem. Agnieszka z kolei już od dawna deklaruje, iż bardzo chciałaby zagrać w siostrzanej parze na Olimpiadzie.

Poza oczywistym występem w turnieju singlowym, i możliwym w deblu, krakowianki mogłyby rozważyć także mikst. Gra mieszana jest najkrótszą drogą do strefy medalowej, bowiem drabinka będzie rozlosowana tylko na 16 par. Oznacza to, że wygranie dwóch meczów daje miejsce w czołowej czwórce imprezy.

Na razie jednak pozostaje czekać: po ogłoszeniu oficjalnych list przez ITF narodowe federacje będą musiały potwierdzić w ciągu kilku dni chęć gry w igrzyskach poszczególnych uczestników i to, czy spełniają oni wymogi macierzystych komitetów olimpijskich. Proces kwalifikacji zostanie oficjalnie zamknięty 28 czerwca.

W deblu kobiet i mężczyzn wystartują po 32 duety, a w singlu po 64 tenisistów i tenisistek.


Grzegorz Bernasik /Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię